Mistrzostwa Europy MTB 2017: Ganier i Stirnemann złoci w eliminatorze, pech Polaków

Francuz Titouan Perrin Ganier oraz Szwajcarka Kathrin Stirnemann sięgnęli po tytuły mistrzów Europy w eliminatorze MTB (XCE).

Punktualnie o godzinie 17:00 na włoskiej trasie w Darfo Boario Terme rozpoczęły się kwalifikację do biegów głównych podczas mistrzostw Europy w eliminatorze. Wśród mężczyzn najszybszy czas wykręcił Holender Joeoren Van Eck.

Szósty najlepszy czas na mecie miał Marceli Bogusławski, a 31. pozycję po defekcie zajął Łukasz Szymczuk. W 1/8 kolarze rywalizowali w czteroosobowych wyścigach, skąd najlepsza dwójka awansowała do następnej rundy. Bogusławski na samym początku miał kłopot z wpięciem się przez co musiał gonić stawkę. W dalszej części przebił oponę, co wykluczyło go z walki.

Pech prześladował także Szymczuka - mistrz Polski w tej specjalności także złapał gumę i nie liczył się w walce o awans. W finale zdecydowanie najlepszy okazał się Ganier, pokonując mistrza świata Austriaka Daniela Federspiela oraz Van Ecka.

W elicie kobiet najszybszy czas eliminacji uzyskała Barbora Prudkova. W finale Czeszka musiała jednak uznać wyższość Stirnemann, która w eliminacjach uzyskała trzeci czas. Podium dopełniła Anne Terpstra (Holandia), która do domu wróci z brązowym krążkiem na szyi.

Wyniki:

Elita mężczyzn:

1. Titouan Perrin Ganier (Francja)
2. Daniel Federspiel (Austria)
3. Joeoren Van Eck (Holandia)

Elita kobiet:

1. Kathrin Stirnemann (Szwajcaria)
2. Barbora Prudkova (Czechy)
3. Anne Terpstra (Holandia)

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: