Mistrzostwa Europy MTB 2017: Kontuzja Mai Włoszczowskiej

Maja Włoszczowska (Kross Racing Team) doznała kontuzji podczas rekonesansu trasy mistrzostw Europy w kolarstwie górskim cross-country.

Mistrzyni Polski podczas treningu na trasie w Darfo Boario Terme uległa wypadkowi. Jak się później okazało zawodniczka Kross Racing Team ma pęknięty wyrostek rylcowaty kości łokciowej, co wykluczy ją ze startu w dzisiejszej rywalizacji sztafet.

Pod dużym znakiem zapytania stoi także start w niedzielnym wyścigu cross-country.

Nie wystartuję w jutrzejszym wyścigu drużynowym podczas Mistrzostw Europy. Niedzielny start indywidualny i kolejne wyścigi pod dużym znakiem zapytania

- przyznała 34-latka na jednym ze swoich portali społecznościowych.

Włoszczowska jest jedną z głównych faworytek do medalu na tych mistrzostwach Europy. Obecnie zajmuje 2. miejsce w rankingu Pucharu Świata, a tylko miejsce niżej jest klasyfikowana w rankingu Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI).

Pod nieobecność dwukrotnej srebrnej medalistki igrzysk olimpijskich skład reprezentacji Polski w wyścigu sztafet prezentuje się następująco: Marek Konwa, Katarzyna Solus-Miśkowicz, Jakub Zamroźniak, Marlena Droździok i Mateusz Nieboras.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: