Greg Van Avermaet: "liczę, że będę w pełni zdrów"

Po niezbyt udanym Tour de France Greg Van Avermaet liczy na dobrą lokatę w sobotnim Clasica San Sebastian.

Belg ukończył wyścig dookoła kraju nad Sekwaną na odległym miejscu w klasyfikacji generalnej, lecz co najważniejsze nie wywalczył ani jednego zwycięstwa etapowego. Najbliżej był czternastego dnia rywalizacji, gdy zajął drugie miejsce na odcinku. Wówczas przegrał minimalnie z Michaelem Matthewsem.

32-latek z Flandrii ma już jednak ten start za sobą. Skupiony na rywalizacji w Kraju Basków mistrz olimpijski  podkreślił, że znów chciałby zademonstrować swoje możliwości i zająć dobrą lokatę.

Trochę chorowałem na koniec Touru ale liczę, że na Clasica San Sebastian będę w pełni zdrów i powalczę o miejsce w czołowej "dziesiątce"

- powiedział w rozmowie ze stacją "Sporza".

Dyrektor sportowy grupy BMC Yvon Ledanois stwierdził, że start w północnej Hiszpanii może zakończyć się dobrym wynikiem dla jego podopiecznych. Sześciu z oddelegowanych zawodników ledwo ukończyło "Wielką Pętlę", przez co są nastawieni bojowo.

Wiemy, że drużyna jest w dobrym kształcie. Jesteśmy głodni po Tourze i to daje nam więcej motywacji, aby walczyć w San Sebastian

- sugerował.

37. edycja Classica San Sebastian zostanie rozegrana w sobotę, na 231-kilometrowej trasie wokół Donostii.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Tomek

    27 lipca 2017, 18:06 o 18:06

    Warto napisać, że Donostia to baskijska nazwa San Sebastian. Mało kto to wie.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: