Thibaut Pinot znów skupi się na Tour de France

Thibaut Pinot

W 2018 roku Thibaut Pinot ponownie spróbuje walczyć na trasie Tour de France, po tym, jak w tym sezonie jego głównym celem było Giro d'Italia. 

27-latek z Mélisey ukończył swoją pierwszą edycję "Corsa Rosa" na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej, po drodze sięgając po etapowe zwycięstwo w Asiago. Do podium zabrakło mu 37 sekund.

W rozmowie ze stacją Eurosport dyrektor sportowy FDJ, Marc Madiot potwierdził, że za rok Pinot skupi się "Wielkiej Pętli". Tam jego najlepszą lokatą jest trzecia pozycja, wywalczona w 2014 roku. Zdobył wtedy również koszulkę najlepszego młodzieżowca. Poza tym, Pinot ma na swoim koncie dwa zwycięstwa etapowe w swoim narodowym wyścigu. W 2012 roku jako pierwszy przeciął linię mety w Porrentruy, a trzy lata później triumfował na Alpe d'Huez.

Były mistrz Francji w jeździe indywidualnej na czas nie dojedzie do mety tegorocznego Tour de France. Wycofał się podczas siedemnastego etapu.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: