Torowe Mistrzostwa Europy 2017. Brąz sprinterów, dwa medale średniodystansowców

Trzy medale w konkurencjach drużynowych wywalczyła drugiego i trzeciego dnia Torowych Mistrzostw Europy młodzieżowa kadra Polski.

Daria Pikulik, Justyna Kaczkowska, Weronika Humelt, Wiktoria Pikulik i Alicja Ratajczak zdobyły srebro w wyścigu drużynowym na dochodzenie kobiet do lat 23. Polska obsada w portugalskiej Anadii wykręciła drugi czas kwalifikacji, a w pierwszej rundzie poradziła sobie z reprezentacją Wielkiej Brytanii, notując wynik 4:27.920. W finale Polki uznać musiały wyższość Włoszek i na podium odebrały srebrne krążki.

Brązowy medal wywalczyli polscy średniodystansowcy. Młodzieżowy skład w składzie Dawid Czubak, Szymon Krawczyk, Daniel Staniszewski i Bartosz Rudyk po zajęciu 5. miejscu w kwalifikacjach, w pierwszej rundzie zawiesili rekord Polski na poziomie 4:01.626 i awansowali do małego finału. W pojedynku ze Szwajcarami biało-czerwoni okazali się minimalnie lepsi i miejsce na podium wywalczyli różnicą trzech dziesiątych sekundy.

Brązowy medal do kraju przywiozą również sprinterzy. Rywalizujący w kategorii poniżej 23 lat Patryk Rajkowski, Marcin Czyszczewski, Mateusz Miłek i Michał Lewandowski z czwartym czasem przebrnęli kwalifikacje, a następnie w pierwszej rundzie ulegli jadącym po zwycięstwo Brytyjczykom i w finale walczyli o brąz z reprezentacją Niemiec. Wyniki 44.312 okazał się wyraźnie lepszy od próby naszych zachodnich sąsiadów i biało-czerwoni mogli cieszyć się z ósmego medalu mistrzostw Europy.

Kadra Polski dotychczas w swoim dorobku ma złoto Justyny Kaczkowskiej w wyścigu indywidualnym na dochodzenie orliczek, srebro Filipa Prokopyszyna w scratchu juniorów, Damiana Sławka w wyścigu eliminacyjnym młodzieżowców i juniorów - Krystiana Ruty, Bartosza Daszkiewicza, Daniela Rochny, Łukasza Kowala i Cezarego Łączkowskiego - w sprincie drużynowym juniorów. Po trzech dniach rywalizacji w kolekcji znajduje się też brąz Daniela Staniszewskiego w wyścigu indywidualnym na dochodzenie młodzieżowców.

Mistrzostwa Europy w kolarswie torowym kategorii juniorskich i młodzieżowych potrwają do 23 lipca.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: