Eurosport przedłuża prawa do transmisji Tour de France do 2023 roku

Eurosport sfinalizował nową umowę z Europejską Unią Nadawców i Amaury Sport Organisation, dzięki której miłośnicy kolarstwa z całej Europy będą mogli śledzić każdą minutę Tour de France na żywo na kanałach stacji przez następnych sześć lat.

Na mocy czteroletniej umowy Eurosport zapewni transmisję każdego etapu najsłynniejszego wyścigu kolarskiego na świecie w latach 2020, 2021, 2022 i 2023 na zasadzie wyłączności w 38 krajach, natomiast w pozostałych państwach Europy wyłącznie na kanałach stacji będzie można obejrzeć pierwsze 75 minut zawodów.

Porozumienie oznacza, że długotrwała współpraca Eurosportu przy Tour de France trwa już 32 lata – po raz pierwszy wyścig został pokazany na najpopularniejszym europejskim kanale sportowym w 1991 roku. Umowa obejmuje również prawa do dwóch z pięciu tzw. monumentów kolarstwa – wyścigów Paryż-Roubaix i Liège-Bastogne-Liège – oraz innych zawodów w ramach cyklu UCI World Tour, w tym także prawa na wyłączność.

Peter Hutton, CEO Eurosport:

Z dumą twierdzimy, że dysponujemy najlepszą ofertą dla kibiców kolarstwa, a nowa umowa jest kolejnym tego potwierdzeniem. Teraz mamy prawa do transmisji całego Tour de France do 2023 roku, co oznacza, że wszystkie wyścigi Grand Tour, pięć monumentów kolarstwa i ponad 30 zawodów cyklu UCI World Tour będzie dostępnych na kanałach Eurosport – to ponad 200 dni i 2 500 godzin kolarstwa na żywo każdego roku. Przesłanie dla miłośników kolarstwa jest jasne – Eurosport to najlepsza platforma dla kibiców tej dyscypliny – pokażemy każdy sprint, podjazd i ucieczkę podczas największych wyścigów, które relacjonujemy w telewizji i na żądanie na platformie Eurosport Player.

Tour de France pozostaje najważniejszym wydarzeniem w świecie kolarstwa i cieszymy się, że średnia oglądalność tegorocznej edycji wyścigu wzrosła, nawet przy uwzględnieniu, że nadaliśmy ponad 20 godzin więcej transmisji na żywo w porównaniu z 2016 rokiem. W dalszym ciągu staramy się ulepszyć produkcję programów poświęconych kolarstwu, wykorzystując większy dostęp do danych, aby w bardziej przejrzysty sposób relacjonować przebieg zawodów każdego dnia

– dodał Hutton.

Oprócz transmisji telewizyjnych Eurosport nadaje obszerne relacje w Internecie poprzez platformę streamingową Eurosport Player na żywo i w trybie na żądanie, która w tym roku umożliwia użytkownikom wybór do siedmiu dodatkowych kamer filmujących przebieg wyścigu. Ofertę uzupełnia najlepszy portal sportowy w Europie – Eurosport.com – który zapewnia szczegółową relację z zawodów kolarskich, a niedawny zakup Play Sports Group przez Eurosport umożliwi dotarcie do jeszcze większej grupy kibiców kolarstwa w sieci.

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

  1. edek

    21 lipca 2017, 19:36 o 19:36

    Eurosport niech kontrakt z Baranowskim przedłuży do 2050 roku - najlepszy spec od kolarstwa

  2. cHarlie

    23 lipca 2017, 00:59 o 00:59

    Fajnie, tylko ze ja już nie mam Eurosportu. UPC mi go wycofało z telewizji analogowej, a oprócz tego też Polsaty Sporty. Nienawidzę ich!

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: