Tour de France 2017: etap 18. Barguil na Col d'Izoard, Froome bliżej Paryża

Warren Barguil

Warren Barguil po ataku na Col d'Izoard triumfował ma mecie osiemnastego etapu Tour de France.

Francuz z Team Sunweb pokonał Darwina Atapumę (UAE Team Emirtaes) oraz Romain Bardeta. Tuż za kolarzem Ag2r La Mondiale zameldował się lider wyścigu Christopher Froome (Team Sky).

Ostatni górski etap tegorocznych zmagań prowadził ku dwóm alpejskim podjazdom. W akcji dnia początkowo znalazło się 54 zawodników, notujących na lotnej premii (91,5 km) przewagę ponad 8 minut. Peleton prowadzili kolarze Team Sky, obojętni na wydarzenia w gronie uciekinierów.

Przed Col de Vars (129,5 km; kat. 1; 9,3 km; 7,5%) pościg rozpoczęła ekipa Bora-hansgrohe, a wysiłek Pawła Poljańskiego pozwolił zbliżyć się na 7 minut.

Podjazd pierwszej kategorii ograniczył liczebność czołówki, na premii na czele zameldowali się Romain Sicard (Direct Energie), Darwin Atapuma, Tony Gallopin (Lotto Soudal) i Alexey Lutsenko (Astana). W peletonie wysokie tempo narzucili kolarze Ag2r La Mondiale, przygotowując fundament pod oczekiwany atak ze strony Romaina Bardeta.

Do prowadzącej czwórki dojechali Nicolas Edet (Cofidis), Daniel Navarro (Cofidis), Tsgabu Grmay (Bahrain-Merida), Romain Hardy (Fortuneo - Oscaro), Rudy Molard (FDJ) i Diego Ulissi (UAE Team Emirates). Taki układ nie utrzymał się długo, ponieważ odskoczyli Lutsenko i Edet. Dwójka finałowy podjazd na Col d'Izoard (kat. HC; 14,1 km; 7,3%) rozpoczęła 35 sekund przed rywalami z ucieczki oraz 4 minuty przed peletonem.

Lutsenko po pierwszych pochyłościach pozostał sam na czele. 10 kilometrów przed celem Gallopin, Navarro i Atapuma tracili do kolarza Astany 45 sekund. Z tyłu zespół Ag2r kontynuował swoją robotę.

Atapuma prześcignął Lutsenke, gdy rozpoczęła się stroma faza przełęczy, 6,3 kilometra przed metą. Z grupy lidera odskoczyli Warren Barguil i Alberto Contador (Trek-Segafredo). Kolarze Ag2r wykruszyli się, na czoło grupy wyjechał Michał Kwiatkowski (Team Sky).

Po ataku Daniela Martina (Quick-Step Floors) słabość pokazali Fabio Aru (Astana) i Nairo Quintana (Movistar). Kwiatkowski zneutralizował akcję Irlandczyka. Polak wyjechał się do końca, aż stanął, gdy odbił w bok. Odskoczył wówczas Mikel Landa (Team Sky), a 3 kilometry przed metą zaatakował Romain Bardet.

Francuza skontrował Chris Froome, który przeskoczył do Landy. Tuż za dwójką pojawili się Rigoberto Uran (Cannondale-Drapac) i Bardet.

Świetnie wspinał się Barguil. Król gór szybko niwelował dystans do Atapumy, dopadając Kolumbijczyka 1,4 kilometra przed kreską. Grupa Froome'a traciła wówczas 27 sekund.

Barguil nie wypuścił wielkiej szansy z rąk, sięgając po swoje drugie etapowe zwycięstwo. Na drugim miejscu finiszował Atapuma, a tuż za nim zameldowali się Bardet i Froome.

Wyniki 18. etapu Tour de France 2017 (GT), Briançon - Izoard (179,5 km):

  1 Warren Barguil (Fra) Team Sunweb                   4:40:33
  2 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates               00:20
  3 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
  4 Christopher Froome (GBr) Team Sky
  5 Rigoberto Uran (Col) Cannondale-Drapac               00:22
  6 Mikel Landa (Spa) Team Sky                           00:32
  7 Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates               00:37
  8 Daniel Martin (Irl) Quick-Step Floors                00:39
  9 Simon Yates (GBr) Orica-Scott                        00:59
 10 Alberto Contador (Spa) Trek-Segafredo                01:09
 11 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                   01:18
 12 Carlos Betancur (Col) Movistar Team                  01:22
 13 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
 14 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal                     01:37
 15 Brice Feillu (Fra) Team Fortuneo - Oscaro            01:54
 16 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                           02:15
 17 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                02:54
 18 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Drapac              03:01
 19 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
 20 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data                   03:04
 21 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale             03:17
 22 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                      03:23
 23 Marco Minnaard (Ned) Wanty                           03:34
 24 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team           03:49
 25 Daniel Navarro (Spa) Cofidis                         03:54
 26 Romain Hardy (Fra) Team Fortuneo - Oscaro
 27 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                 03:58
 28 Roman Kreuziger (Cze) Orica-Scott                    04:08
 29 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                 04:13
 30 Amael Moinard (Fra) BMC Racing Team                  04:15
 31 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
 32 Rudy Molard (Fra) FDJ                                04:40
 33 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                  04:59
 34 Gianluca Brambilla (Ita) Quick-Step Floors           06:21
 35 Eduardo Sepulveda (Arg) Team Fortuneo - Oscaro       06:41
 36 Daryl Impey (RSA) Orica-Scott
 37 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin
 38 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
 39 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac
 40 Guillaume Martin (Fra) Wanty                         07:20
 41 Thomas Degand (Bel) Wanty                            07:41
 42 Sergio Henao (Col) Team Sky                          08:12
 43 Janez Brajkovic (Slo) Bahrain-Merida                 08:30
 44 Tsgabu Grmay (Eth) Bahrain-Merida
 45 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin             08:43
 46 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                 08:48
 47 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                      09:27
 48 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                10:34
 49 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie
 50 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates            10:46
 51 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                   10:57
 52 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                   11:30
 53 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                  11:37
 54 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo               12:01
 55 Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team
 56 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo
 57 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb                    12:07
 58 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                   12:48
 59 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                 13:00
 60 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale                 13:40
 61 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors                13:41
 62 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky
 63 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 64 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis                        14:40
 65 Nicolas Edet (Fra) Cofidis
 66 Damien Howson (Aus) Orica-Scott                      16:10
 67 Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac
 68 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin                    16:39
 69 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal                  16:52
 70 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                   17:42
 71 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale
 72 Laurent Pichon (Fra) Team Fortuneo - Oscaro
 73 Jens Keukeleire (Bel) Orica-Scott
 74 Koen De Kort (Ned) Trek-Segafredo
 75 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
 76 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin
 77 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
 78 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie                    17:50
 79 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo                18:26
 80 Elie Gesbert (Fra) Team Fortuneo - Oscaro
 81 Maxime Bouet (Fra) Team Fortuneo - Oscaro
 82 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                    18:44
 83 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 84 Pierre Luc Perichon (Fra) Team Fortuneo - Oscaro     19:42
 85 Florian Vachon (Fra) Team Fortuneo - Oscaro
 86 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                20:03
 87 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates                  22:19
 88 Esteban Chaves (Col) Orica-Scott
 89 Nathan Brown (USA) Cannondale-Drapac                 22:43
 90 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                       23:50
 91 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 92 Dion Smith (NZl) Wanty
 93 Jack Bauer (NZl) Quick-Step Floors
 94 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates
 95 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data
 96 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
 97 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty
 98 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty
 99 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
100 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
101 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale
102 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
103 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
104 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac
105 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida
106 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis                         24:19
107 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin
108 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates                25:46
109 Javier Moreno (Spa) Bahrain-Merida
110 Ondrej Cink (Cze) Bahrain-Merida
111 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida                 25:48
112 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team           26:05
113 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                    26:26
114 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo
115 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Drapac              27:28
116 Christian Knees (Ger) Team Sky                       28:33
117 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Sunweb
118 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb
119 Julien Vermote (Bel) Quick-Step Floors
120 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors
121 Yoann Offredo (Fra) Wanty
122 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe
123 Luke Rowe (GBr) Team Sky
124 Scott Thwaites (GBr) Dimension Data
125 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb
126 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida
127 Frederik Backaert (Bel) Wanty
128 Adam James Hansen (Aus) Lotto Soudal
129 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin
130 Patrick Bevin (NZl) Cannondale-Drapac
131 Olivier Le Gac (Fra) FDJ
132 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo
133 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty
134 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
135 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
136 Florian Senechal (Fra) Cofidis
137 Michael Albasini (Swi) Orica-Scott
138 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data    
139 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe
140 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
141 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe
142 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
143 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
144 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team
145 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
146 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
147 Mathew Hayman (Aus) Orica-Scott
148 Taylor Phinney (USA) Cannondale-Drapac
149 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team
150 Albert Timmer (Ned) Team Sunweb
151 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb
152 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb
153 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
154 Borut Bozic (Slo) Bahrain-Merida
155 Yohann Gene (Fra) Direct Energie                     29:02
156 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                   29:18
157 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                   29:56
158 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
159 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
160 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin
161 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo
162 Alexander Kristoff (Nor) Katusha-Alpecin
163 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
164 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe                30:43
165 Davide Cimolai (Ita) FDJ                             31:40
166 Julien Simon (Fra) Cofidis                           31:53
167 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis
168 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis
169 Christophe Laporte (Fra) Cofidis                     31:57

Punkty

  1 Warren Barguil (Fra) Team Sunweb                        20 pkt
  2 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates                  17
  3 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                    15
  4 Christopher Froome (GBr) Team Sky                       13
  5 Rigoberto Uran (Col) Cannondale-Drapac                  11
  6 Mikel Landa (Spa) Team Sky                              10
  7 Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates                   9
  8 Daniel Martin (Irl) Quick-Step Floors                    8
  9 Simon Yates (GBr) Orica-Scott                            7
 10 Alberto Contador (Spa) Trek-Segafredo                    6
 11 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                       5
 12 Carlos Betancur (Col) Movistar Team                      4
 13 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                          3
 14 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal                         2
 15 Brice Feillu (Fra) Team Fortuneo - Oscaro                1

Sprint - Les Thuiles, 91.5 km

  1 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida                    20 pkt
  2 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                      17
  3 Dion Smith (NZl) Wanty                                  15
  4 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal                        13
  5 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                   11
  6 Elie Gesbert (Fra) Team Fortuneo - Oscaro               10
  7 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal                      9
  8 Nicolas Edet (Fra) Cofidis                               8
  9 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors                    7
 10 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                        6
 11 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates                    5
 12 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                    4
 13 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                       3
 14 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates                        2
 15 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                     1

Premie górskie

Côte des Demoiselles Coiffées, 60 km

  1 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                       2 pkt
  2 Nicolas Edet (Fra) Cofidis                               1

Col de Vars (2 109 m), 129.5 km

  1 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                   10 pkt
  2 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal                         8
  3 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates                   6
  4 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                       4
  5 Daryl Impey (RSA) Orica-Scott                            2
  6 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Drapac                  1

Col d'Izoard (2 360 m), 179.5 km

  1 Warren Barguil (Fra) Team Sunweb                        40 pkt
  2 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates                  30
  3 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                    24
  4 Christopher Froome (GBr) Team Sky                       20
  5 Rigoberto Uran (Col) Cannondale-Drapac                  16
  6 Mikel Landa (Spa) Team Sky                              12
  7 Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates                   8
  8 Daniel Martin (Irl) Quick-Step Floors                    4

Najbardziej waleczny kolarz

  1 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates            04:41:10
  2 Simon Yates (GBr) Orica-Scott                        00:22
  3 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                02:17
  4 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                      02:46
  5 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team           03:12
  6 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe                03:38
  7 Guillaume Martin (Fra) Wanty                         06:43
  8 Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team       11:24
  9 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                 12:23
 10 Damien Howson (Aus) Orica-Scott                      15:33
 11 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                  17:05
 12 Elie Gesbert (Fra) Team Fortuneo - Oscaro            17:49
 13 Dion Smith (NZl) Wanty                               23:13
 14 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale
 15 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
 16 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac
 17 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                    23:42
 18 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                    25:49
 19 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Drapac              26:51
 20 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe                    27:56
 21 Olivier Le Gac (Fra) FDJ
 22 Florian Senechal (Fra) Cofidis
 23 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 24 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb
 25 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
 26 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                   28:41
 27 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo                    29:19
 28 Christophe Laporte (Fra) Cofidis                     31:20

Drużynowo

  1 Team Sky                                          14:04:46
  2 AG2R La Mondiale                                     04:43
  3 Astana Pro Team                                      04:58
  4 UAE Team Emirates                                    06:38
  5 Cannondale-Drapac                                    06:57
  6 Orica-Scott                                          08:41
  7 Team Fortuneo - Oscaro                               09:22
  8 BMC Racing Team                                      10:05
  9 Trek-Segafredo                                       13:04
 10 Lotto Soudal                                         14:41
 11 Wanty                                                15:28
 12 Movistar Team                                        17:15
 13 Quick-Step Floors                                    17:34
 14 Team Sunweb                                          18:27
 15 Katusha-Alpecin                                      28:56
 16 Direct Energie                                       28:58
 17 Cofidis                                              30:07
 18 Bahrain-Merida                                       37:43
 19 Dimension Data                                       52:20
 20 Team LottoNl-Jumbo                                   54:45
 21 Bora-Hansgrohe                                       58:14
 22 FDJ                                               01:01:46

Klasyfikacja generalna po 18. etapie:

  1 Christopher Froome (GBr) Team Sky                 78:08:19
  2 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                 00:23
  3 Rigoberto Uran (Col) Cannondale-Drapac               00:29
  4 Mikel Landa (Spa) Team Sky                           01:36
  5 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                      01:55
  6 Daniel Martin (Irl) Quick-Step Floors                02:56
  7 Simon Yates (GBr) Orica-Scott                        04:46
  8 Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates               06:52
  9 Warren Barguil (Fra) Team Sunweb                     08:22
 10 Alberto Contador (Spa) Trek-Segafredo                08:34
 11 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                 13:41
 12 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                   13:52
 13 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                           23:11
 14 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale             23:33
 15 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe                31:01
 16 Brice Feillu (Fra) Team Fortuneo - Oscaro            35:06
 17 Carlos Betancur (Col) Movistar Team                  36:25
 18 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data                   37:31
 19 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                      40:49
 20 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                   47:03
 21 Guillaume Martin (Fra) Wanty                         50:53
 22 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal                     52:39
 23 Roman Kreuziger (Cze) Orica-Scott                    57:45
 24 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale              01:00:19
 25 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale              01:10:34
 26 Daniel Navarro (Spa) Cofidis                      01:11:36
 27 Sergio Henao (Col) Team Sky                       01:13:11
 28 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie             01:16:01
 29 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale              01:18:14
 30 Romain Hardy (Fra) Team Fortuneo - Oscaro         01:21:28
 31 Amael Moinard (Fra) BMC Racing Team               01:30:00
 32 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team               01:31:16
 33 Thomas Degand (Bel) Wanty                         01:31:43
 34 Robert Kiserlovski (Cro) Katusha-Alpecin          01:32:50
 35 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale               01:36:47
 36 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo            01:39:06
 37 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates              01:43:37
 38 Rudy Molard (Fra) FDJ                             01:44:07
 39 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie             01:44:45
 40 Marco Minnaard (Ned) Wanty                        01:45:02
 41 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates            01:45:40
 42 Nathan Brown (USA) Cannondale-Drapac              01:54:33
 43 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo            01:56:26
 44 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                01:57:17
 45 Janez Brajkovic (Slo) Bahrain-Merida              01:57:22
 46 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale              02:00:34
 47 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Drapac           02:01:13
 48 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates         02:01:32
 49 Daryl Impey (RSA) Orica-Scott                     02:01:45
 50 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo              02:04:40
 51 Pierre Luc Perichon (Fra) Team Fortuneo - Oscaro  02:05:56
 52 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac            02:06:40
 53 Maxime Bouet (Fra) Team Fortuneo - Oscaro         02:11:37
 54 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis                     02:12:19
 55 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                02:15:15
 56 Gianluca Brambilla (Ita) Quick-Step Floors        02:15:18
 57 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team           02:16:44
 58 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                 02:17:53
 59 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team          02:20:07
 60 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                   02:21:24
 61 Esteban Chaves (Col) Orica-Scott                  02:23:29
 62 Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team    02:23:32
 63 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale              02:24:27
 64 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb                 02:26:39
 65 Eduardo Sepulveda (Arg) Team Fortuneo - Oscaro    02:28:01
 66 Ondrej Cink (Cze) Bahrain-Merida                  02:31:50
 67 Jens Keukeleire (Bel) Orica-Scott                 02:32:18
 68 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                02:33:14
 69 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb                02:34:12
 70 Koen De Kort (Ned) Trek-Segafredo                 02:35:54
 71 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team             02:36:09
 72 Tsgabu Grmay (Eth) Bahrain-Merida                 02:36:25
 73 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                02:38:41
 74 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team               02:38:56
 75 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin          02:40:44
 76 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin               02:41:17
 77 Nicolas Edet (Fra) Cofidis                        02:42:32
 78 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac          02:45:55
 79 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo             02:46:52
 80 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                 02:48:49
 81 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe              02:51:04
 82 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie              02:51:39
 83 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                 02:52:05
 84 Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac              02:52:11
 85 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                 02:52:24
 86 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie                 02:53:46
 87 Damien Howson (Aus) Orica-Scott                   02:55:07
 88 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Drapac           02:55:26
 89 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data         02:57:52
 90 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team                 02:59:01
 91 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team        03:00:52
 92 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates                 03:01:45
 93 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                 03:01:46
 94 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team        03:02:41
 95 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                 03:02:51
 96 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates             03:03:48
 97 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe                 03:03:51
 98 Elie Gesbert (Fra) Team Fortuneo - Oscaro         03:05:13
 99 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb                    03:07:00
100 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty                  03:07:11
101 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin                 03:08:05
102 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors             03:08:07
103 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie             03:11:05
104 Florian Vachon (Fra) Team Fortuneo - Oscaro       03:11:09
105 Scott Thwaites (GBr) Dimension Data               03:12:32
106 Jack Bauer (NZl) Quick-Step Floors                03:14:38
107 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates               03:14:42
108 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida              03:15:17
109 Michael Albasini (Swi) Orica-Scott                03:16:43
110 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team               03:17:17
111 Yoann Offredo (Fra) Wanty                         03:17:35
112 Adam James Hansen (Aus) Lotto Soudal              03:18:39
113 Patrick Bevin (NZl) Cannondale-Drapac             03:19:46
114 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                    03:20:14
115 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo              03:22:21
116 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team             03:22:35
117 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team               03:23:10
118 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe                03:25:04
119 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data  03:27:09
120 Javier Moreno (Spa) Bahrain-Merida                03:27:34
121 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo               03:29:21
122 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team               03:30:10
123 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida              03:33:28
124 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                03:34:52
125 Dion Smith (NZl) Wanty                            03:36:03
126 Laurent Pichon (Fra) Team Fortuneo - Oscaro       03:36:44
127 Julien Simon (Fra) Cofidis                        03:37:50
128 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                 03:37:51
129 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates      03:38:31
130 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis                       03:41:04
131 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe             03:41:13
132 Alexander Kristoff (Nor) Katusha-Alpecin          03:41:14
133 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb                  03:41:24
134 Yohann Gene (Fra) Direct Energie                  03:43:09
135 Christophe Laporte (Fra) Cofidis                  03:43:59
136 Frederik Backaert (Bel) Wanty                     03:44:12
137 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal               03:44:15
138 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                03:44:48
139 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data             03:44:54
140 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis                      03:47:12
141 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty                      03:47:58
142 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb                     03:48:29
143 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                03:49:21
144 Julien Vermote (Bel) Quick-Step Floors            03:49:41
145 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin                  03:51:58
146 Christian Knees (Ger) Team Sky                    03:52:30
147 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida                   03:52:41
148 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo                 03:55:48
149 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty              03:56:50
150 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Sunweb                 03:59:16
151 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                  03:59:44
152 Mathew Hayman (Aus) Orica-Scott                   04:00:10
153 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin            04:01:19
154 Davide Cimolai (Ita) FDJ                          04:02:49
155 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data               04:05:11
156 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors            04:07:41
157 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin                04:09:58
158 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                  04:11:50
159 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo        04:12:31
160 Albert Timmer (Ned) Team Sunweb                   04:12:53
161 Olivier Le Gac (Fra) FDJ                          04:14:02
162 Florian Senechal (Fra) Cofidis                    04:14:18
163 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis                      04:14:52
164 Borut Bozic (Slo) Bahrain-Merida                  04:15:09
165 Taylor Phinney (USA) Cannondale-Drapac            04:17:15
166 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo            04:22:00
167 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe                04:23:42
168 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo            04:25:58
169 Luke Rowe (GBr) Team Sky                          04:33:04

Klasyfikacja punktowa

  1 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb                     364 pkt
  2 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                       204
  3 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida                   163
  4 Alexander Kristoff (Nor) Katusha-Alpecin               158
  5 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data              140
  6 Christopher Froome (GBr) Team Sky                      118
  7 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                     110
  8 Daniel Martin (Irl) Quick-Step Floors                  106
  9 Warren Barguil (Fra) Team Sunweb                       100
 10 Rigoberto Uran (Col) Cannondale-Drapac                  98
 11 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                    94
 12 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo              94
 13 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                         87
 14 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal                        85
 15 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                     79
 16 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis                            78
 17 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                   69
 18 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                 63
 19 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates                       62
 20 Mikel Landa (Spa) Team Sky                              61

Klasyfikacja górska

  1 Warren Barguil (Fra) Team Sunweb                       169 pkt
  2 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNl-Jumbo                  80
  3 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                      63
  4 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates                  55
  5 Christopher Froome (GBr) Team Sky                       51
  6 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                    47
  7 Mikel Landa (Spa) Team Sky                              45
  8 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                      37
  9 Alberto Contador (Spa) Trek-Segafredo                   36
 10 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data                      32
 11 Daniel Martin (Irl) Quick-Step Floors                   29
 12 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                28
 13 Rigoberto Uran (Col) Cannondale-Drapac                  26
 14 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal                        23
 15 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                         22
 16 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb                      21
 17 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                   20
 18 Daniel Navarro (Spa) Cofidis                            19
 19 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                              16
 20 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                         15

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Simon Yates (GBr) Orica-Scott                     78:13:05
  2 Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates               02:06
  3 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe                26:15
  4 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                      36:03
  5 Guillaume Martin (Fra) Wanty                         46:07
  6 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale              01:05:48
  7 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie             01:39:59
  8 Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team    02:18:46
  9 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team             02:31:23
 10 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac          02:41:09
 11 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                 02:44:03
 12 Damien Howson (Aus) Orica-Scott                   02:50:21
 13 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Drapac           02:50:40
 14 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team        02:56:06
 15 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                 02:58:05
 16 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe                 02:59:05
 17 Elie Gesbert (Fra) Team Fortuneo - Oscaro         03:00:27
 18 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team               03:12:31
 19 Timo Roosen (Ned) Team LottoNl-Jumbo              03:17:35
 20 Dion Smith (NZl) Wanty                            03:31:17
 21 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb                  03:36:38
 22 Christophe Laporte (Fra) Cofidis                  03:39:13
 23 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                03:44:35
 24 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin                  03:47:12
 25 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo                 03:51:02
 26 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo        04:07:45
 27 Olivier Le Gac (Fra) FDJ                          04:09:16
 28 Florian Senechal (Fra) Cofidis                    04:09:32

Klasyfikacja drużynowa

  1 Team Sky                                         234:42:38
  2 AG2R La Mondiale                                     15:18
  3 BMC Racing Team                                   01:47:35
  4 Trek-Segafredo                                    01:52:41
  5 Movistar Team                                     02:05:25
  6 Cannondale-Drapac                                 02:13:24
  7 Orica-Scott                                       02:13:47
  8 Astana Pro Team                                   02:24:47
  9 Team Fortuneo - Oscaro                            02:47:26
 10 Lotto Soudal                                      02:48:32
 11 UAE Team Emirates                                 02:48:54
 12 Team Sunweb                                       03:33:25
 13 Wanty                                             03:48:00
 14 Direct Energie                                    04:03:18
 15 Quick-Step Floors                                 04:09:47
 16 Cofidis                                           04:10:45
 17 Team LottoNl-Jumbo                                04:41:58
 18 Bora-Hansgrohe                                    05:19:11
 19 Katusha-Alpecin                                   05:37:37
 20 Bahrain-Merida                                    05:41:47
 21 Dimension Data                                    05:57:02
 22 FDJ                                               06:43:32

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

8 Comments

  1. fanD

    20 lipca 2017, 18:28 o 18:28

    Froom w tym roku nie miażdży, ale wygra zasłużenie. Szkoda że kilku dobrych kolarzy miało kraksy. I do tego ta średnią trasa. Giro było o wiele ciekawsze.

  2. MichalK

    20 lipca 2017, 19:19 o 19:19

    Froome ma już koszul w kieszeni, tylko katastrofa mogłaby mu to odebrać. Szkoda, że odpadł Porte, myślę, źe tylko on mółby realnie powalczyć z Froomem.

  3. As

    20 lipca 2017, 21:28 o 21:28

    Dobrze, że kończy się najnudniejsze TdF od lat. Już niedługo najlelszy GT czyli Vuelte, w dodatku że świetna obsada.

    • Bayard

      21 lipca 2017, 10:56 o 10:56

      Vuelta najlepsza! Wrócą Nibali, Dumoulin, będzie śmietanka z TDF i cała zgraja świetnych wspinaczy, poza kilkoma wyjątkami. Szkoda, że zabraknie Valverde. I mordercze podjazdy, a nie to co tutaj. Wyścig dla pikników.

      • arek

        21 lipca 2017, 12:29 o 12:29

        A ja się nie znam, przyznaję - ale już widziałem kilka etapów z morderczymi podjazdami, na których liderzy przyjeżdżali sobie w kupie 5-10 minut za zwycięzcą etapu i/lub na 10-20-stym miejscu. Może to i było na TdF, a nie na Vuelcie, ale sprawdziłem zeszłoroczną Vuelte i moje zdanie pokrywa się z wynikami etapów 4, 8, 14, 17, 20 - a może trzy inne były z walką i różnicami na mecie. To co - wyścig dla pikników? A w roku 2015 morderczy tryptyk 14-15-16 etap za każdym razem wypadał na remis (przedział 15 sekund) i tylko raz liderzy pojechali na wygraną etapową (raz liderzy przyjechali prawie cztery i raz dziewięć minut za zwycięzcą etapu). Pikniki...?

  4. nionio

    21 lipca 2017, 11:31 o 11:31

    Dobrze że tegoroczny Tour już się kończy bo nie mogę już znieść całej tej sytuacji.
    Po wypadnięciu Majki z wyścigu okazało się że Kwiato jest w formie życia, urywa wszystkich na podjazdach ale niestety cała para idzie na korzyść tego kościotrupa w żółtym.
    Powiedzmy sobie szczerze, nie zadowala nas kibiców albo przynajmniej mnie, rola naszego kolarza jako świetnego pomocnika. Mam nadzieję że Majka nam wynagrodzi ten nudny Tour w czasie Vuelty.

    • arek

      21 lipca 2017, 12:35 o 12:35

      Kwiato spłaca kredyt zaufania z zeszłego roku i z częściowo z roku 2015. I może nie wszystkim kibicom podoba się efekt, ale najważniejsze, żeby podobał się kierownictwu Sky (jestem pewien, że Michał Kwiatkowski wypada w oczach tegoż kierownictwa lepiej niż np. zajmujący wysoką pozycję w generalce ale tak naprawdę to wożący się cały sezon na barana Nieve)

    • as

      21 lipca 2017, 14:45 o 14:45

      Praca idzie dokładnie tak jak zaplanowane. To jest zawodowy sport, dyscyplina drużynowa, a nie amatorskie hasanie wokół komina gdzie każdy jedzie tak jak mu się podoba i ile ma siły. Żenujące już są te teksty na temat Michała, zwłaszcza na portalu na którym, przynajmniej w teorii, powinni być ludzie mający pojęcie o tym sporcie.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: