Lotto Thüringen Ladies Tour 2017: etap 6. Triumf Lisy Brennauer

Lisa Brennauer

Lisa Brennauer (Canyon-SRAM) triumfowała w wyścigu Lotto Thüringen Ladies Tour.

Ostatni etap padł łupem zawodniczek z krajów anglosaskich - na mecie jako pierwsza zameldowała się Skylar Schneider (Reprezentacja USA), wyprzedzając Kanadyjkę Alison Jackson (Bepink Cogeas) oraz Nowozelandkę Rushlee Buchanan (Unitedhealthcare).

12. miejsce wywalczyła Katarzyna Pawłowska (Reprezentacja Polski), przyprowadzając na metę grupę faworytek wyścigu.

Brennauer, która w przeszłości dwukrotnie kończyła zmagania w Turyngii na trzecim miejscu, w tym roku wygrała prolog i przewodziła zmaganiom przez większą ich część. W Gotha 29-latka bez kłopotów utrzymała koszulkę liderki i na podium odebrała nagrodę dla zwyciężczyni.

Podium klasyfikacji generalnej dopełniły Ellen van Dijk (Reprezentacja Holandii) oraz Hayley Simmonds (Team WNT). 11. miejsce zapisała Katarzyna Pawłowska, a 12. Eugenia Bujak, która na podium odebrała koszulkę najlepszej sprinterki wyścigu.

Wyniki 6. etapu Lotto Thüringen Ladies Tour 2017 (2.1), Gotha - Gotha (80,5 km):

1. Skylar Schneider (Reprezentacja USA)                     1:51:11
2. Alison Jackson (Bepink Cogeas)
3. Rushlee Buchanan (Unitedhealthcare)
4. Eva Buurman (Parkhotel Valkenburg)                         00:02
5. Ingrid Drexel (TIBCO-SVB)
6. Maaike Boogaard (Reprezentacja Holandii)                   00:05
7. Silvia Valsecchi (Bepink Cogeas)
8. Ingrid Lorvik (Reprezentacja Norwegii)
9. Sophie de Boer (Parkhotel Valkenburg)                      00:09
10. Anna Christian (Drops)
...
12. Katarzyna Pawłowska (Reprezentacja Polski)                00:20
18. Agnieszka Skalniak (Reprezentacja Polski)                 00:20
23. Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana)                        00:20
41. Marta Lach (Reprezentacja Polski)                         00:20
43. Karolina Perekitko (Reprezentacja Polski)                 00:20

Klasyfikacja końcowa:

1. Lisa Brennauer (Canyon SRAM)                            14:53:00
2. Ellen van Dijk (Reprezentacja Holandii)                    00:19
3. Hayley Simmonds (Team WNT)                                 00:35
4. Trixi Worrack (Canyon SRAM)                                00:52
5. Tayler Wiles (Unitedhealthcare)
6. Olga Zabelinskaya (Bepink Cogeas)                          01:22
7. Roxane Knetemann (Reprezentacja Holandii)                  01:25
8. Ann-Sophie Duyck (Drops)                                   01:34
9. Amy Pieters (Reprezentacja Holandii)                       01:36
10. Ruth Winder (Uniedhealthcare)                             01:43
11. Katarzyna Pawłowska (Reprezentacja Polski)                01:52
12. Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana)                        02:02
...
30. Agnieszka Skalniak (Reprezentacja Polski)                 03:32
42. Marta Lach (Reprezentacja Polski)                         05:41
57. Karolina Perekitko (Reprezentacja Polski)                 13:35

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: