Haimar Zubeldia kończy karierę

Dla Haimara Zubeldii (Trek-Segafredo) Clasica San Sebastian (29 lipca) będzie ostatnim wyścigiem w karierze sportowej.

40-latek obecnie ściga się na trasie Tour de France, gdzie jest jednym z głównych pomocników dla lidera - Alberto Contadora.

Hiszpan w zawodowe kolarstwo wszedł jako zawodnik Euskaltel-Euskadi i barw tych ekipy bronił przez 10 sezonów, w latach 1998-2008. Następnie Zubledia przeniósł się na rok do Astany, a już w 2010 podpisał kontrakt z zespołem RadioShack, w którym jeździ do tej pory - obecnie pod nazwą Trek-Segafredo.

Zubeldia w przeszłości zajmował 4. i 5. miejsca w klasyfikacji generalnej Tour de France (2003 i 2007), wygrał też Tour de l'Ain (2010). W roku 2010 otarł się także o zwycięstwo etapowe na Tour de France.

Po tylu kilometrach przejechanych na rowerze i obrotach korbą, nadszedł czas aby się pożegnać. To było 20 lat, wiele słów i wiele emocji ale teraz nie mogę się doczekać otworzenia drzwi na nowe marzenia

- powiedział Bask w oficjalnym komunikacie ekipy.

W tym sezonie doświadczony kolarz w ostatniej chwili został powołany do składu Trek-Segafredo na ''Wielką Pętlę''. Początkowo w składzie widniało nazwisko Andre Cardoso, ale po wpadce dopingowej Portugalczyka jego miejsce zajął Zubeldia.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: