Tour de France 2017. Tim Wellens nie skorzystał z TUE

Tim Wellens (Lotto Soudal) nie skorzystał z możliwości otrzymania autoryzacji na silne leki antyalergiczne podczas Tour de France.

26-letni Belg wycofał się z rywalizacji na rasie 15. etapu największego wyścigu świata, na dzień wcześniej przyciągając uwagę mediów swoją decyzją w sprawie możliwego wystąpienia o wyłączenie dla celów terapeutycznych (TUE).

Wellens, który w lipcu walczy z alergią, kłopoty z oddychaniem ma szczególnie przy wysokich temperaturach panujących obecnie we Francji. Według paryskiej "L'Equipe", Belg odmówił wystąpienia o wyłączenie dla celów terapeutycznych, czyli pozwolenie na zastosowanie leku w normalnych warunkach zabronionego w trakcie rywalizacji.

Decyzję podjął ze względów etycznych. To dla niego bardzo ważne

- skomentował krótko Marc Sergeant, manager zespołu.

Wellens, etapowy zwycięzca Giro d'Italia, w tym roku na koncie zapisał dwa triumfy w Challenge Mallorca oraz wygraną na etapie Vuelta a Andalucia. Na trasie Tour de France dwukrotnie próbował zabrać się w ucieczkę, ale kłopoty z oddychaniem regularnie sprawiały, że etapy kończył w gruppetto.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. wojtekk_b

    16 lipca 2017, 14:17 o 14:17

    ciekawe czy jak belgijska federacja wysyłała go rok temu na IO w Rio to zdawała sobie z tego sprawę...

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: