Lauren Stephens (TIBCO-SVB) wygrała w Schmölln jazdę indywidualną na czas o długości 19 kilometrów – czwarty odcinek ścigania w Turyngii.
Amerykanka pokonała o sekundę Ellen van Dijk (Reprezentacja Holandii) oraz Niemkę Lisę Brennauer (Canyon-SRAM).
Brennauer wyszła na prowadzenie w klasyfikacji generalnej i na kolejnych dwóch etapach broniła będzie koszulki liderki, próbując poprawić wywalczone w latach 2013 i 2014 trzecie miejsca.
Na odcinku jazdy na czas straty zanotowały najwyżej notowane polskie zawodniczki. Katarzyna Pawłowska (Reprezentacja Polski) zanotował 13. wynik i spadła z 10. na 11. pozycję. 22. rezultat wykręciła Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana), zamieniając 8. miejsce w “generalce” na pozycję 12.
1. Lauren Stephens (TIBCO-SVB) 26:50
2. Ellen van Dijk (Reprezentacja Holandii) 00:01
3. Lisa Brennauer (Canyon-SRAM) 00:06
4. Trixi Worrack (Canyon-SRAM) 00:36
5. Olga Zabelinskaya (Bepink Cogeas) 00:40
6. Mieke Kröger (Canyon-SRAM) 00:50
7. Hayley Simmonds (Team WNT)
8. Tayler Wiles (Unitedhealthcare) 00:53
9. Ann-Sophie Duyck (Drops) 01:02
10. Ruth Winder (Uniedhealthcare) 01:11
...
13. Katarzyna Pawłowska (Reprezentacja Polski) 01:28
22. Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana) 01:50
37. Agnieszka Skalniak (Reprezentacja Polski) 02:19
49. Aurela Nerlo (Reprezentacja Polski) 02:50
53. Marta Lach (Reprezentacja Polski) 03:08
87. Karolina Perekitko (Reprezentacja Polski) 05:30
1. Lisa Brennauer (Canyon-SRAM) 10:17:04
2. Ellen van Dijk (Reprezentacja Holandii) 00:18
3. Hayley Simmonds (Team WNT) 00:26
4. Trixi Worrack (Canyon-SRAM) 00:44
5. Tayler Wiles (Unitedhealthcare) 00:56
6. Olga Zabelinskaya (Bepink Cogeas) 01:13
7. Roxane Knetemann (Reprezentacja Holandii) 01:16
8. Ann-Sophie Duyck (Drops) 01:25
9. Amy Pieters (Reprezentacja Holandii) 01:28
10. Ruth Winder (Uniedhealthcare) 01:37
...
11. Katarzyna Pawłowska (Reprezentacja Polski) 01:43
12. Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana) 02:00
31. Agnieszka Skalniak (Reprezentacja Polski) 03:23
35. Marta Lach (Reprezentacja Polski) 04:00
47. Aurela Nerlo (Reprezentacja Polski) 05:07
67. Karolina Perekitko (Reprezentacja Polski) 13:26