Adrien Costa przerywa sportową karierę

Adrien Costa

Jeden z najbardziej obiecujących kolarzy młodego pokolenia, Amerykanin Adrien Costa, postanowił na dłużej odpocząć od roweru.

Trzeci kolarz ubiegłorocznego Tour de l'Avenir, drugi w Tour of Utah oraz dwukrotny wicemistrz świata juniorów w jeździe na czas (2014, 2015) zapragnął posmakować życia poza sportem.

To bardzo trudna decyzja dla mnie, ale dla mojego rozwoju osobistego jest najlepszym rozwiązaniem. Chcę mieć czas na inne rzeczy w życiu i odnaleźć równowagę pomiędzy sportem, który kocham, a resztą życia. W moim wieku nie należy podejmować pospiesznie życiowych decyzji

- powiedział 19-latek z grupy Axeon Hagens Berman.

Costa podkreślił, że nie zrywa z kolarstwem na zawsze.

Teraz biorę przerwę do końca sezonu, chcę studiować i podróżować po Europie. Potrzebuję przestrzeni i czasu, aby przygotować się na przyszłe wyzwania. Wrócę do kolarstwa, gdy będę na to gotowy.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. rozsądek

    14 lipca 2017, 17:52 o 17:52

    Mądra dezycja. Kolarstwo, to nie wszystko. Trzeba mieć także inne zainteresowania, ukończyć studia, mieć porządny zawód. Podoba mi się postawa tego młodego przecież człowieka.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: