Puchar Świata MTB XCO 2017 #4: Dominacja Schurtera, niespodziewany triumf Last

Nino Schurter (Scott-SRAM) i Annie Last (OMX Pro Team) triumfowali w czwartej odsłonie Pucharu Świata w kolarstwie górskim cross-country.

Szwajcar na ostatnim okrążeniu pokonał Jaroslava Kulhavego (Specialized Racing) oraz Antona Sintsova reprezentującego polską drużynę JBG2 Team.

Na Schurtera w tym sezonie nie ma mocnych – mistrz olimpijski z Rio wygrał wszystkie poprzednie trzy edycje Pucharu Świata.

28. miejsce zajął Marek Konwa (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), a na 32. pozycji przyjechał Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team).

W elicie kobiet wielką niespodziankę sprawiła Annie Last. Mistrzyni Wielkiej Brytanii pokonała Gunn Ritę Dahle-Flesję (Team Merida Gunn-Rita) oraz trzecią Yanę Belomoinę (CST Racing Team). 4. miejsce zajęła Jolanda Neff, reprezentująca Kross Racing Team.

Na 6. pozycji do mety dotarła mistrzyni Polski – Maja Włoszczowska – natomiast 22. miejsce zajęła Katarzyna Solus-Miśkowicz (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team). Aleksandra Podgórska (SGR Specialized) ukończyła ściganie na 43. miejscu po defekcie roweru.

Kross Racing Team już po raz trzeci w tym sezonie okazuje się najlepszą drużyną w klasyfikacji kobiet, wcześniej dokonując tego podczas wyścigów Pucharu Świata w Albstadt i Andorze.

Wśród orliczek zwyciężyła Kate Courtney (Specialized Racing), pokonując Sinę Frei (JB Felt Brunex Team). Trzecia, ze startą minuty, na metę wpadła Evie Richards. Na 34. miejscu wyścig ukończyła Magdalena Zielińska (UKS Sokół Kęty Kellys).

W rywalizacji młodzieżowców wygrał Martins Blum (ZZK Team). Za jego plecami ukończyli Maximilian Brandl oraz Nadir Colledani (Torpado Gabogas). 63. miejsce po kłopotach technicznych zajął Jakub Zamroźniak (VW MTB Team).

Puchar Świata w kolarstwie górskim cross-country 2017:

#1: Nove Mesto na Morawe: Schurter i Langvad triumfują, Włoszczowska 4.

#2: Schurter i Belmoina najlepsi w Albstadt, świetny występ Polek

#3: Puchar Świata MTB XCO 2017 #3: Powtórka Schurtera i Belomoiny, 6. miejsce Włoszczowskiej