Ilnur Zakarin z nowym kontraktem

Ilnur Zakarin przez najbliższe dwa sezony nadal będzie reprezentował barwy ekipy Katusha-Alpecin.

27-latek jeździ w rosyjskiej ekipie od 2015 roku. W tym czasie jego największymi sukcesami było zwycięstwo etapowe podczas Giro d'Italia 2015 oraz triumf na jednym z odcinków ubiegłorocznego Tour de France. Dwa lata temu Zakarin wygrał w klasyfikacji generalnej wyścigu Tour de Romandie.

Tatar w tym sezonie pokazał się z dobrej strony podczas 100. edycji Giro d'Italia, gdzie zajął w końcowej klasyfikacji 5. miejsce. Zdobył także złoty medal mistrzostw Rosji w jeździe indywidualnej na czas, powtarzając ten sukces z 2013 roku.

Nie mogę się doczekać następnych dwóch lat w zespole. Odkąd stałem się częścią zespołu moja forma stale rośnie. Jestem szczęśliwy z przedłużenia kontraktu, tak jak cała reszta ekipy

- powiedział Zakarin na oficjalnej stronie internetowej drużyny.

Swojego zadowolenia nie ukrywa także dyrektor sportowy zespołu José Azevedo.

Cieszymy się, że nadal będziemy pracować z Ilnurem. Pokazał na tegorocznym Giro d'Italia, ale także na innych wyścigach, że jest jednym z najlepszych górali na świecie. Ciężko pracuje i jestem pewien, że wkrótce zobaczymy go na podium Grand Touru. Z naszej strony damy mu najlepsze wsparcie

- podsumował.

Następnym celem dla Zakarina jest Vuelta a Espana (19 sierpnia - 10 września). Jednym z wyścigów przygotowujących zawodnika do startu w ostatnim Wielkim Tourze w sezonie będzie Tour de Pologne, który 29 lipca rozpocznie się w Krakowie.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: