Adriano Malori rozpoczyna nowy etap w życiu

Adriano Malori

Półtora roku po upadku na trasie Tour de San Luis oficjalnie zakończył karierę Adriano Malori.

Wicemistrz świata w jeździe indywidualnej na czas z roku 2015, w styczniu 2016 doznał poważnych obrażeń neurologicznych głowy podczas argentyńskiej etapówki. Malori po wielomiesięcznej intensywnej rehabilitacji wrócił pod koniec sezonu, wystartował także w dwóch tegorocznych wyścigach, ale upewnił się tylko, że utrata zdrowia wyklucza jego rywalizację na poziomie profesjonalnym.

Zrobiłem wszystko co możliwe, aby znów reprezentować najwyższy poziom, lecz tegoroczne wyścigi nie pozostawiły złudzeń. W Volta ao Alentejo wycofałem się po osiemdziesięciu kilometrach, w Vuelta a Castilla y León zszedłem już po trzydziestu. Musiałem spróbować, żeby samemu się przekonać czy jestem gotowy. Mogę rekreacyjnie jeździć na rowerze, ale nie ma mowy o wyczynie. Mimo to, postępy jakie zrobiłem są imponujące

- powiedział 29-letni Włoch podczas konferencji prasowej.

Malori nie żegna się z kolarstwem. Planuje zostać trenerem.

Dziś zaczyna się historia ‘Adriano Malori 2.0’. Mam już za sobą miesiąc nauki w tym kierunku. Bardzo pomaga mi włoska federacja

- dodał były zawodnik Movistar, który wygrywał czasówki w Vuelta a Espana, Tirreno-Adriatico, Bayern-Rundfahrt, Coppi & Bartali, Tour de San Luis i mistrzostwach Włoch.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: