Tour de France 2017. Rafał Majka bez złamań

Rafał Majka z grymasem bólu po upadku na podjeździe

Rafał Majka, po upadku na 9. etapie Tour de France, bez poważniejszych obrażeń.

Lider grupy Bora-hansgrohe wywrócił się w pierwszej części wyścigu, na zjeździe z Col de la Biche (Croix de Famban) (67,5 km). Obandażowany kontynuował jazdę, meldując się w asyście Michała Kwiatkowskiego (Team Sky), na mecie w Chambery 36 minut po zwycięzcy Rigobercie Uranie.

Tuż za metą, po wstępnych oględzinach, trafił do szpitala. Prześwietlenie nie pokazało u 27-latka złamań, ale ma liczne bolesne stłuczenia ciała, w tym duży obrzęk na lewej stronie pleców, w odcinku lędźwiowym. Czy będzie sens dalszej jazdy do Paryża kierownictwo ekipy, w porozumieniu z lekarzami i zawodnikiem, zadecydują w dniu przerwy w wyścigu.

Jestem już po prześwietleniach i konsultacjach z lekarzami oraz drużyną. Na szczęście nic sobie nie złamałem, ale jestem mocno podarty. Teraz jadę do hotelu i jutro podejmiemy ostateczną decyzję, co do mojego dalszego udziału w Tour de France. Dziękuję bardzo za pomoc Michałowi Kwiatkowskiemu, który pomógł mi na ostatnich 20 kilometrach dojechać na kole do mety. Chłopaki z drużyny też bardzo mi pomogli, czekając na mnie po upadku - dziękuję! Chyba po raz pierwszy płakałem na rowerze z bólu

- napisał Majka na swoim fanpage'u.

Polak przed niedzielnym etapem zajmował 10 miejsce w klasyfikacji generalnej Touru.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

5 Comments

 1. taki tam

  9 lipca 2017, 21:09 o 21:09

  Nie ma sensu jechać dalej, niech się wykuruje i pojedzie na Vueltę.

 2. edek

  9 lipca 2017, 21:47 o 21:47

  Podium na Vuelcie to dobra rzecz ! Trzymaj się Rafał! Szacun dla Kwiato że z nim dojechał. Z Bory nikt go nie pilotował - to skandal !!!

  • sstass

   9 lipca 2017, 22:21 o 22:21

   Buchmann zatrzymał sie przy nim ale kazał mu jechac dalej. A w glownej grupie nikogo nie bylo. Ale fakt ze Polijanski mogł zostac wycofany bo odpadł szybciej jak kwiato zaczał pracowac

 3. As

  9 lipca 2017, 21:57 o 21:57

  Moglibyście napisać o pięknym zachowaniu Kwiatkowskiego. To rzadka rzecz w dzisiejszym sporcie. Kwiato ma u mnie dożywotni szacunek, wielki człowiek. Czy Majka jakoś oficjalnie podziękował za ten piękny gest?

  • Anesca

   9 lipca 2017, 22:07 o 22:07

   Podziękował w oficjalnym oświadczeniu na fb.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: