Tour de France 2017. Andre Greipel apeluje do publiczności

Andre Greipel prosi kibiców o bardziej rozważne zachowanie na końcówkach etapów po tym, jak trzykrotnie otarł się o wychylających się zza barierek fanów. 

Organizatorzy wyścigów kolarskich są zobligowani do ustawienia zabezpieczeń na ostatnich metrach każdego etapu oraz w krytycznych strefach na trasie, chcąc zapewnić uczestniczącym zawodnikom minimalne bezpieczeństwo. W przypływie emocji kibice często jednak się wychylają się, co stwarza poważne zagrożenie wypadku. Pędzący kolarze mogą bowiem o nich zahaczyć i upaść, a nawet doprowadzić do większej kolizji.

Greipel tłumaczy, że takie sytuacje mają miejsce zbyt często.

Wczoraj uderzyłem fanów trzy razy, więc apeluję do wszystkich sympatyków kolarstwa, aby stali za barierkami. Proszę o szacunek dla naszej pracy

- powiedział w rozmowie z portalem "Cyclingnews".

Niemiec podkreślił, że zawodnicy często wykorzystują cały zasięg szosy, nawet, jeżeli jest szeroka. Jego spostrzeżenia dotyczą również miejsc, gdzie nie ma barierek. Tam jednak ominięcie kibiców jest dużo łatwiejsze, gdyż kolarze zwykle jadą wolniej.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: