Tour de Feminin - O cenu Českého Švýcarska 2017: etap 1. Wilkos trzecia na start

Katarzyna Wilkos (MAT Atom Deweloper) zajęła trzecie miejsce na pierwszym etapie czeskiej etapówki Tour de Feminin (2.2).

Blisko 120-kilometrowy etap wygrała po samotnej ucieczce Ruth Winder (UnitedHealthCare). Peleton z ponad minutową stratą przyprowadziła Nina Kessler (Hitec Products). Za jej plecami na metę wpadła reprezentantka Polski, tracąc 1:15 do zwyciężczyni.

Wilkos w tym sezonie prezentuje wysoką formę, Polka już na czeskich szosach stawała na podium - zawodniczka MAT Atom Sobótka zajęła 2. miejsce na drugim etapie wyścigu Gracia Orlova. Na mistrzostwach Polski wychowanka Azalii Brzózy Królewskiej zajęła 6. pozycję w jeździe na czas.

Wyniki 1. etapu Tour de Feminin - O cenu Českého Švýcarska 2017 (2.2), Krasna Lipa - Varnsdorf (119,4 km):

1. Ruth Windeer (UnitedHealthCare)                         3:09:55
2. Nina Kessler (Hitec Products)                             01:15
3. Katarzyna Wilkos (MAT ATOM Developer)
4. Jessy Druytys (Sport Vlaanderen - Guill D'or)
5. Skylar Schneider (Reprezentacja USA)
6. Elize Delzenne (Reprezentacja Francji)
7. Severine Eraud (Reprezentacja Francji)
8. Karina Kasenova (Reprezentacja Rosji)
9. Elien Roe (Team WNT Pro Cycling)
10. Lotte Kopecky (Lotto-Soudal Ladies)
...
38. Ewelina Szybiak (MAT Atom Deweloper)                     01:15
40. Marta Lach (MAT Atom Deweloper)                          01:15
43. Monika Brzeźna (MAT Atom Deweloper)                      01:15
53. Karolina Karasiewicz (TKK Pacific Nestle Fitness)        01:15
59. Karolina Perekitko (TKK Pacific Nestle Fitness)          01:15
91. Katarzyna Brewińska (TKK Pacific Nestle Fitness)         01:15
103. Klaudia Radziszewska (TKK Pacific Nestle Fitness)       09:08
121. Wiktoria Ciesielczuk (TKK Pacific Nestle Fitness)       23:36
126. Agnieszka Bacińska (MAT Atom Deweloper)                 23:36
127. Karolina Kumięga (TKK Pacific Nestle Fitness) 23:36

Klasyfikacja Generalna po 1. etapie:

1. Ruth Windeer (UnitedHealthCare)                        3:09:55
2. Nina Kessler (Hitec Products)                            01:25
3. Lauretta Hanson (UnitedHealthCare)
4. Katarzyna Wilkos (MAT ATOM Developer)                    01:27
5. Jessy Druytys (Sport Vlaanderen - Guill D'or)            01:30
6. Karljin Swinkels (Parkhotel Valkenburg-Destil)
7. Desiree Ehrler (Maaslandster Veris CCN)
8. Skylar Schneider (Reprezentacja USA)                     01:31
9. Elize Delzenne (Reprezentacja Francji)
10. Severine Eraud (Reprezentacja Francji)
...
39. Ewelina Szybiak (MAT Atom Deweloper)                    01:31
41. Marta Lach (MAT Atom Deweloper)                         01:31
44. Monika Brzeźna (MAT Atom Deweloper)                     01:31
54. Karolina Karasiewicz (TKK Pacific Nestle Fitness)       01:31
60. Karolina Perekitko (TKK Pacific Nestle Fitness)         01:31
91. Katarzyna Brewińska (TKK Pacific Nestle Fitness)        01:31
103. Klaudia Radziszewska (TKK Pacific Nestle Fitness)      09:24
121. Wiktoria Ciesielczuk (TKK Pacific Nestle Fitness)      23:52
126. Agnieszka Bacińska (MAT Atom Deweloper)                23:36
127. Karolina Kumięga (TKK Pacific Nestle Fitness)          23:52

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: