Sibiu Cycling Tour 2017: etap 2. Dominacja Egana Bernala

Egan Arley Bernal

Egan Arley Bernal (Androni Giocattoli) po wspinaczce do Bâlea Lac (23,6 km; 6,1%) wygrał królewski odcinek rumuńskiego wyścigu Sibiu Cycling Tour.

20-letni Kolumbijczyk o z górą minutę wyprzedził Colina Stüssi (Roth-Akros) i Jonathana Clarke'a (UnitedHealthcare), obejmując prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Na 15. miejscu podjechał Emanuel Piaskowy (Team Hurom).

Wyniki 2. etapu Sibiu Cycling Tour 2017 (2.1), Sybin - Bâlea Lac (160 km):

1. Egan Arley Bernal (Androni Giocattoli)           4:10:28
2. Colin Stüssi (Roth-Akros)                          01:22
3. Jonathan Clarke (UnitedHealthcare)                 01:24
4. Valentin Baillifard (Roth-Akros)                   01:25
5. Ettore Carlini (d'Amico - Utensilnord)             01:33
6. Cristian Raileanu (Team Differdange)               01:36
7. Janier Alexis Acevedo (UnitedHealthcare)           01:38
8. Antonino Parrinello (GM Europa Ovini)
9. Roland Thalmann (Roth-Akros)                       01:40
10. Ziga Groselj (Adria Mobil)                        01:42
11. Simone Ponzi (CCC Sprandi Polkowice)
...
15. Emanuel Piaskowy (Team Hurom)                     03:12
17. Nikolay Mihaylov (CCC Sprandi Polkowice)          03:43
22. Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice)             04:58
36. Konrad Tomasiak (Team Hurom)                      10:16
40. Wojciech Franczak (Team Hurom)                    14:07
47. Jonas Koch (CCC Sprandi Polkowice)                16:06
48. Bartosz Warchoł (Team Hurom)                      16:18
51. Wojciech Migdał (Team Hurom)                      17:04
61. Bartłomiej Matysiak (Team Hurom)                  21:19
63. Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice)
70. Marcin Białobłocki (CCC Sprandi Polkowice)

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

1. Egan Arley Bernal (Androni Giocattoli)           9:16:16
2. Colin Stüssi (Roth-Akros)                          01:25
3. Jonathan Clarke (UnitedHealthcare)                 01:33
4. Valentin Baillifard (Roth-Akros)                   01:36
5. Janier Alexis Acevedo (UnitedHealthcare)           01:46
6. Simone Ponzi (CCC Sprandi Polkowice)
7. Roland Thalmann (Roth-Akros)                       01:49
8. Ettore Carlini (d'Amico - Utensilnord)             01:50
9. Ziga Groselj (Adria Mobil)                         01:55
10. Marco Tizza (GM Europa Ovini)                     02:04
...
15. Emanuel Piaskowy (Team Hurom)                     03:27