Giro Rosa 2017: etap 8. Udana akcja Lucindy Brand

Lucinda Brand

Lucinda Brand (Team Sunweb) samotnie finiszowała w Palinuro po zwycięstwo na mecie ósmego etapu Giro Rosa.

Holenderka na ostatnich kilometrach wyprzedziła Tetyane Riabchenko (Lensworld - Kuota). Grupę zasadniczą przyprowadziła Megan Guarnier (Boels - Dolmans).

Różową koszulkę na kolejny dzień zatrzymała Holenderka Anna van der Breggen (Boels Dolmans).

Pagórkowaty w drugiej części odcinek, początkowo rozgrywał się według znanego scenariusza, akcje zaczepne duszono w zarodku. Peleton podzielił dopiero niekategoryzowany podjazd, leżący na 60 kilometrze, na którym powstała ponad 30-osobowa czołówka.

Z grupy tej odskoczyła na zjeździe Ane Santesteban (Alé Cipollini), do której dołączyła koleżanka z ekipy Janneke Ensing, Tetyana Riabchenko (Lensworld - Kuota) i Anouska Koster (WM3 Energie).

Po lotnej premii (87 km) panie wjechały na drugi podjazd, ciągnący się z małymi przerwami do górskiej premii, zlokalizowanej na 114 kilometrze. Czołówka główną wspinaczkę rozpoczęła około 2 minuty przed główną grupą.

Riabchenko objęła samotne prowadzenie, za jej plecami skontrowała Lucinda Brand (Team Sunweb). Holenderka doszła Ukrainkę po zjazdach, na małym wzniesieniu. Do mety pozostawało z tego miejsca niecałe 10 kilometrów, co Brand wystarczyło na odskok od rywalki i jazdę prostą drogą po etapowe zwycięstwo.

Wyniki 8. etapu Giro Rosa 2017 (2.WWT), Baronissi - Palinuro (141,8 km):

1. Lucinda Brand (Team Sunweb)                       3:46:10
2. Tetyana Riabchenko (Lensworld - Kuota)              00:12
3. Megan Guarnier (Boels - Dolmans)                    01:33
4. Annemiek van Vleuten (Orica - Scott)
5. Elisa Longo Borghini (Wiggle High5)
6. Anna van der Breggen (Boels - Dolmans)
7. Katarzyna Niewiadoma (WM3 Energie)
8. Amanda Spratt (Orica - Scott)
9. Karol-ann Canuel (Boels - Dolmans)
10. Claudia Lichtenberg (Wiggle High5)                01:36
...
34. Małgorzata Jasińska (Cylance Pro Cycling)         02:26
62. Anna Plichta (WM3 Energie)                        21:59
DNF Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana)

Klasyfikacja generalna po 8. etapie:

1. Anna van der Breggen (Boels Dolmans)            19:24:57
2. Elisa Longo Borghini (Wiggle-High5)                01:03
3. Annemiek van Vleuten (Orica-Scott)                 01:39
4. Megan Guarnier (Boels Dolmans)                     03:07
5. Lucinda Brand (Team Sunweb)                        03:26
6. Amanda Spratt (Orica-Scott)                        03:32
7. Katarzyna Niewiadoma (WM3 Energie)                 04:02
8. Karol-Ann Canuel (Boels Dolmans)                   04:22
9. Claudia Lichtenberg (Wiggle High5)                 05:05
10. Arlenis Sierra (Astana)                           05:15
...
31. Małgorzata Jasińska (Cylance Pro Cycling)         11:37
69. Anna Plichta (WM3 Energie)                        43:12

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: