Mistrzostwa Europy 2017. Reprezentacja Polski w pełnych składach

logo mistrzostw Europy 2017

Europejska Unia Kolarska (UEC) opublikowała najnowszy ranking, na podstawie którego przyznawane są miejsca na mistrzostwa Europy w kolarstwie szosowym.

Polska w rankingu elity mężczyzn zajmuje ósmą lokatę, co oznacza, że podczas sierpniowych mistrzostw nasza ekipa wystąpi w pełnym, dziewięcioosobowym składzie w wyścigu elity ze startu wspólnego. W rankingu prowadzi Belgia.

Podobnie sytuacja wygląda w rankingu elity kobiet. Dzięki świetnej jeździe naszych zawodniczek, głównie Katarzyny Niewiadomej (WM3 Pro Cycling), Polska plasuje się na trzeciej pozycji za Holandią i Włochami. Podobnie jak wśród mężczyzn, Polski Związek Kolarski będzie mógł wystawić pełny, ośmioosobowy skład w wyścigu ze startu wspólnego.

Tegoroczny europejski czempionat odbędzie się w dniach 2-6 sierpnia. Gospodarzem imprezy jest Herning w Danii, skąd pochodzi zwycięzca Tour de France 1996 - Bjarne Riis.

W 2017 roku po raz drugi w historii odbędą się wyścigi elity mężczyzn i kobiet. Rok temu najlepsi okazali się Słowak Peter Sagan oraz Holenderka Anna van der Breggen.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Tomek

    5 lipca 2017, 20:03 o 20:03

    Ciekawe kogo wystawią skoro w tym samym czasie wszyscy najlepsi pojadą w Tour de Pologne: CCC i reprezentacja Polski.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: