Inne

Puchar Świata MTB XCO 2017 #3: Powtórka Schurtera i Belomoiny, 6. miejsce Włoszczowskiej

Nino Schurter (SRAM-Scott) oraz Yana Belomoina (CST Racing) wygrali rozgrywaną w Andorze trzecią odsłonę Pucharu Świata w kolarstwie górskim cross-country.

Mistrz świata pokonał swojego rodaka – Szwajcara Mathiasa Flückigera (Radon Racing Team). Trzeci na metę wpadł Jordan Sarrou (BH-SR Sunotur KMC).

Od startu najmocniej ruszył Mathieu van der Poel, lecz po chwili znany z aren przełajowych Holender osłabł, co wykorzystał Schurter. Szwajcar już na pierwszym kółku wypracował wyraźną przewagę. Za jego plecami utworzył się kilkunastoosobowy pościg, ale jadący w nim kolarze nie byli w stanie wyprowadzić skutecznej kontry.

Mistrz olimpijski na metę wpadł 18 sekund przed finiszującymi w pięknym stylu Flückigerem i Sarrou. Ostatecznie lepszy okazał się zawodnik Radon Racing Team.

Najlepszy z Polaków, Marek Konwa (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), ukończył zmagania na 52. miejscu. Bartłomiej Wawak przez większość wyścigu jechał w okolicach 22. miejsca lecz przez defekt spadł na miejsce 58.

Wyścig pań wystartował punktualnie o godzinie 12.15. Bardzo dobrze rozpoczęła Jolanda Neff, jednak już w połowie pierwszej rundy od reszty rywalek oderwała się Ukrainka Jana Belomoina, która niezagrożona dowiozła zwycięstwo do mety. Spokojnie jechała Maja Włoszczowska. Polka na kolejnych rundach mijała kolejne rywalki i skończyła wyścig na wysokiej szóstej pozycji, Neff ukończyła wyścig na 12 miejscu.

Wśród młodzieżowców swój pierwszy w karierze Puchar Świata w u23 wygrał Simon Andreassen (Specialized Racing). Dwukrotny mistrz świata juniorów wpadł na metę kilka sekund przed Adamem Hatherlym oraz Martinsem Blumsem (ZZK). Na 29. miejscu do mety dojechał Jakub Zamroźniak (VW MTB Team).

W wyścigu kobiet do lat 23 drugi rok z rzędu triumfowała Sina Frei (JB Brunex Felt). Szwajcarka o ponad minutę pokonała Kate Courtney (Specialized Racing) oraz Evie Richards. Na dobrej 14. pozycji sklasyfikowana została Marlena Droździok (Scott-Eurocycyles).

Puchar Świata w kolarstwie górskim cross-country 2017:

#1: Nove Mesto na Morawe: Schurter i Langvad triumfują, Włoszczowska 4.

#2: Schurter i Belmoina najlepsi w Albstadt, świetny występ Polek

Karol Dziambor

Wyścig olimpijski i Tour de France Femmes celami Katarzyny Niewiadomej

Katarzyna Niewiadoma zmieniła plany na Igrzyska Olimpijskie. Zamiast na czasówce, Polka skupi się na wyścigu ze startu wspólnego i Tour…

25 kwietnia 2024, 08:41

Liege-Bastogne-Liege Femmes 2024. Jak Grace Brown ograła faworytki?

Grace Brown sięgnęła po największy triumf kariery, ogrywając największe faworytki podczas niedzielnego Liege-Bastogne-Liege Femmes.

25 kwietnia 2024, 08:09

Tour de Romandie 2024: etap 1. Dorian Godon wygrywa, dublet Decathlonu

Dorian Godon sięgnął po zwycięstwo na pierwszym etapie Tour de Romandie i został nowym liderem wyścigu.

24 kwietnia 2024, 17:29

Majka i Aniołkowski na liście do Giro d’Italia | Zaproszenie na Downhill City Tour

Dzień Tobiasa Lunda Andresena w Tour of Türkiye. Jai Hindlej pozostanie w Bora-hansgrohe. Wyniki i wiadomości ze środy, 24 kwietnia.

24 kwietnia 2024, 16:09

Tour de Romandie 2024: prolog. Maikel Zijlaard niespodziewanym zwycięzcą

Holender Maikel Zijlaard wygrał w Payerne prolog 77. edycji szwajcarskiego wyścigu Tour de Romandie.

23 kwietnia 2024, 20:26

Trasa ORLEN Wyścig Narodów | Giovanni Lonardi prowadzi w Tour of Türkiye

"Atomówki" przed startem w Gracia. Isaac del Toro w UAE Team do 2029 roku . Liane Lippert rozpoczyna sezon. Wiadomości…

23 kwietnia 2024, 16:23