Daria Pikulik w Cervelo-Bigla

Daria Pikulik

Daria Pikulik podpisała do 2018 roku kontrakt ze szwajcarskim zespołem Cervelo-Bigla.

20-latka, reprezentująca na co dzień klub BCM Nowatex Ziemia Darłowska, od 1 sierpnia 2017 roku ścigała się będzie w zespole Thomasa Campany.

Zespół Cervelo-Bigla to ekipa rywalizująca w wyścigach Women's WorldTour, w jej składzie znajdują się takie zawodniczki jak Asleigh Moolman-Pasio, Cecilie Uttrup Ludwig czy Lotta Lepistö.

Pikulik to mistrzyni świata juniorek w wyścigu punktowym i mistrzyni Europy juniorek w omnium z 2015 roku. Na koncie ma też medale juniorskich ME w wyścigu drużynowym na dochodzenie i wyścigu punktowym, a także srebro mistrzostw świata juniorek w omnium.

Jako orliczka Pikulik na torze wywalczyła srebro mistrzostw Europy w wyścigu indywidualnym na dochodzenie, reprezentowała Polskę w omnium podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, a w tym roku w wyścigu elity zajęła 4. miejsce w rozgrywanej w nowej formule wieloboju.

Jestem bardzo szczęśliwa i zmotywowana. To dla mnie wielka szansa i zamierzam ją w pełni wykorzystać. Chcę pokazać się z jak najlepszej strony, ciężko pracować, by jak najszybciej zgrać się z  zespołem i zdobyć zaufanie nowych koleżanek

- powiedziała szosowa mistrzyni Polski orliczek z Gdyni.

Myślę, że jazda w  Cervelo-Bigla pomoże zdobyć mi w przyszłości medal olimpijski. Młode zawodniczki czynią tu imponujące postępy. Nigdy się nie poddaję, mam silną głowę, więc nie mogę się już doczekać pracy z nowym zespołem.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Hermenegilda Wagner

    3 lipca 2017, 23:11 o 23:11

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: