Tour de France 2017. Chavanel wyrównuje rekord

Sylvian Chavanel

Przystępując do dzisiejszej czasówki w Düsseldorfie Sylvain Chavanel wyrównał jeden z rekordów Tour de France.

38-letni Francuz, startujący w koszulce Direct Energie, po raz siedemnasty w swojej karierze wystąpił w swoim narodowym wyścigu.

Tym samym Chavanel, który na swoim koncie ma trzy wygrane etapowe „Wielkiej Pętli”, przez dwa dni zakładał żółtą koszulkę i dwa razy (2008 i 2010) został wybrany najwaleczniejszym kolarzem Touru, zrównał się więc w rankingu z Georgem Hincapie, Stuartem O’Grady’m oraz Jensem Voigtem.

Przy okazji: ekipa Chavanela jest jedyną na trasie 104. edycji Touru, której kadra całkowicie składa się z zawodników jednej narodowości – w tym przypadku Francuzów. Najstarszym uczestnikiem jest 40-letni Hiszpan Haimar Zubeldia (Trek-Segafredo), najmłodszym  rodak Chavanela 22-letni Elie Gesbert (Fortuneo-Oscaro).

Najstarsza drużyna to Dimension Data z RPA ze średnią wieku 32 lat i 55 dni. Najmłodszą grupę wysłał Cannondale-Drapac (27 lat 238 dni). Wszyscy reprezentanci belgijskiego Wanty-Groupe Gobert do tej pory jeszcze nie brali udziału w Tour, zaliczają się do 49-osobowego grona debiutantów.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: