Giro Rosa 2017: etap 2. Annemiek van Vleuten najszybsza z trójki

Annemiek van Vleuten

Holenderka Annemiek van Vleuten zwyciężyła po zainicjowanej przez siebie ucieczce na mecie drugiego etapu Giro Rosa.

Zawodniczka grupy Orica- Scott na finiszu z trzyosobowej grupy pokonała Anne van der Breggen (Boels - Dolmans) i Elise Longo Borghini (Wiggle High5). Grupę pościgową, ze stratą blisko 2 minut, przyprowadziła Katarzyna Niewiadoma (WM3 Pro Cycling).

Różową koszulkę liderki zdobyła Van der Breggen.

Ucieczkę na pierwszych kilometrach utworzyła Claudia Koster (VeloConcept), do której przeskoczyła Nicole Hanselmann (Cervelo Bigla). Dwójka zdobyła tylko nieco ponad 2 minuty (50 km). Peleton zlikwidował akcję na pierwszych pochyłościach jedynej na trasie górskiej premii Andreis (98 km; kat. 2).

Stroma wspinaczka zrobiła swoje, z wyraźnie przerzedzonej grupy atakowała Annemiek van Vleuten. Do Holenderki dołączyły Anna van der Breggen i Elisa Longo Borghini, natomiast nie zdołała przeskoczyć Niewiadoma. Trójka techniczny zjazd, z którego do mety pozostawało 24 kilometry, rozpoczęła z przewagą 18 sekund nad kolejnymi zawodniczkami.

Przewaga rosła, czołówkę ścigały, a raczej kontrolowały sytuację Amanda Spratt (Orica - Scott) i Megan Guarnier (Boels - Dolmans). Ostatnie 10 kilometrów uciekinierki, nad powiększoną do pięciu zawodniczek grupą, rozpoczęły z przewagą ponad minuty.

Różnica rosła do samego końca. Końcówka należała do Van Vleuten, a druga na kresce Van der Breggen wyszła na prowadzenie w wyścigu.

Wyniki 2. etapu Giro Rosa 2017 (2.WWT), Zoppola - Montereale Valcellina (122,2 km):

1. Annemiek van Vleuten (Orica - Scott)             3:11:51
2. Anna van der Breggen (Boels - Dolmans)
3. Elisa Longo Borghini (Wiggle High5)
4. Katarzyna Niewiadoma (WM3 Pro Cycling)             01:54
5. Megan Guarnier (Boels - Dolmans)
6. Shara Gillow (FDJ)
7. Amanda Spratt (Orica - Scott)
8. Yevgenia Vysotska (Conceria Zabri)                 01:59
9. Lucinda Brand (Team Sunweb)                        02:37
10. Arlenis Sierra (Astana)
...
31. Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana)                04:40
70. Anna Plichta (WM3 Energie)                        05:39
73. Małgorzata Jasińska (Cylance Pro Cycling)

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

1. Anna van der Breggen (Boels - Dolmans)           3:36:32
2. Annemiek van Vleuten (Orica - Scott)               00:18
3. Elisa Longo Borghini (Wiggle High5)                00:26
4. Megan Guarnier (Boels - Dolmans)                   02:00
5. Amanda Spratt (Orica - Scott)                      02:22
6. Katarzyna Niewiadoma (WM3 Pro Cycling)             02:37
7. Karol-ann Canuel (Boels - Dolmans)                 02:43
8. Elizabeth Deignan (Boels - Dolmans)                02:50
9. Lucinda Brand (Team Sunweb)                        03:02
10. Floortje Mackaij (Team Sunweb)
...
40. Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana)                06:07
57. Anna Plichta (WM3 Energie)                        06:50
59. Małgorzata Jasińska (Cylance Pro Cycling)         07:09

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: