Daniel - odzież kolarska

Tour de Pologne 2017. Skład reprezentacji Polski

polska flaga

Polski Związek Kolarski (PZKol) podał nazwiska siedmiu zawodników, którzy podczas 74. Tour de Pologne będą jeżdzić w reprezentacji Polski. 

We wtorek Związek poinformował, iż liderami narodowej drużyny będą Marek Rutkiewicz (Wibatech 7R Fuji) i Paweł Cieślik (Elkov-Author). Dziś, na Twitterze dodano, że skład uzupełnią Paweł Bernas (Domin Sport), Kamil Gradek (One Pro Cycling), Adam Stachowiak (Voster Uniwheels Team), Emanuel Piaskowy i Paweł Franczak (obaj Team Hurom). To ta siódemka będzie reprezentować bialo-czerwone barwy podczas rywalizacji dookoła Polski.

Spośród tych zawodników najbardziej doświadczonym, jeżeli chodzi o starty, jest Rutkiewicz. 36-letni "Rutek" uczestniczył w wyścigu trzynastokrotnie. W 2004 i 2006 roku kolarz z Olsztyna został sklasyfikowany na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej, za pierwszym razem wygrywając również na jednym z etapów. Cieślik i Gradek mają na swoim koncie po pięć występów w Tour de Pologne, Franczak - cztery, a Bernas i Stachowiak - po trzy. Piaskowy z kolei zadebiutuje w naszym narodowym wyścigu.

Wybór kadry nigdy nie jest łatwy. Rozmawiałem z wieloma osobami, ale ostatecznie decyzję podjąłem według własnego uznania, ważąc wszystkie za i przeciw. Jestem pewny, że jest to najsilniejszy z możliwych składów

- powiedział w komunikacie prasowym prezes PZKol, Dariusz Banaszek.

74. Tour de Pologne rozpocznie się 29 lipca w Krakowie, a zakończy 4 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. jako

    30 czerwca 2017, 21:47 o 21:47

    Prezes związku powołuje skład kadry. To jakaś paranoja. Nie słyszalem, żeby tak było w jakiejkolwiek innej dyscyplinie.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: