Zaproszenie na GP Polski i próbę pobicia rekordu w jeździe godzinnej

plakat

W najbliższy weekend (30 czerwca  - 2 lipca) na pruszkowskim welodromie po raz kolejny odbędą się międzynarodowe zawody Grand Prix Polski. W tegorocznej edycji udział weźmie 140 zawodników z 23 państw.

Będziemy mogli podziwiać zmagania kolarskie medalistów mistrzostw świata i Europy. Swoja obecnością zaszczyci nas między innymi: Lotte Kopecki tegoroczna mistrzyni Europy i świata w madisonie, Nowozelandczyk Ethan Mitchell - aktualny brązowy medalista MŚ w sprincie czy Maximilian Levy, reprezentant Niemiec - czterokrotny mistrz świata i trzykrotny medalista olimpijski w konkurencjach sprinterskich.

We wszystkich konkurencjach weźmie udział Reprezentacja Polski. W składzie m.in. Katarzyna Pawłowska – trzykrotna mistrzyni świata oraz nasi reprezentanci z IO w Rio: Daria Pikulik, Justyna Kaczkowska, Kamil Kuczyński.

Dodatkowym wydarzeniem podczas GP Polski będzie atak na rekord Polski w jeździe godzinnej, który 2 lipca (niedziela) o godzinie 16:15 podejmie Wojciech Ziółkowski. Obecny, od listopada 2014, wynosi 47,618 km i należy do Andrzeja Bartkiewicza.

program zawodów

PROGRAM ZAWODÓW

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: