Tour de France 2017. Chris Froome: "Jestem gotowy"

Chris Froome

Na dwa dni przed rozpoczęciem 104. Tour de France obrońca tytułu Chris Froome zapewnił iż jest przygotowany do trzytygodniowej batalii.

Kolarze Team Sky spotkali się z dziennikarzami w Düsseldorfie, gdzie w sobotę na trasie 14-kilometrowej jazdy indywidualnej, rozpocznie się tegoroczna "Wielka Pętla". Zrelaksowany Chris Froome starał się przekonać, że czwarte zwycięstwo w Tour de France jest na wyciągniecie jego ręki.

Co do formy, czuję, że jestem dokładnie w tym miejscu, w jakim powinienem się znajdować. Podczas Criterium du Dauphine dostałem tak potrzebny mi rytm wyścigowy. Wiele w tym roku nie startowałem, przez co, jak nigdy wcześniej, czuję się tak świeży na starcie Tour de France. Jestem gotowy na trzy najbliższe tygodnie

- zapewnił.

32-latek utrzymuje, że trzy triumfy w Paryżu nie osłabiły jego sportowej motywacji.

Ciągle jestem głodny zwycięstwa, za to przede mną trudniejsze zadanie, gdyż wzrósł poziom moich rywali. Jeśli Richie Porte będzie tak mocny jak w "Delfinacie", to wyrośnie na równego przeciwnika. W tym roku jak dotąd nie wygrałem, ale czerpię pewność siebie z moich trzech triumfów w Tourze

- dodał.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: