Omloop Het Nieuwsblad na starej trasie Ronde van Vlaanderen

Muur

Od następnego sezonu meta Omloop Het Nieuwsblad zostanie umiejscowiona w Meerbeke, co sprawi, że na końcowych kilometrach zobaczymy Muur-Kapelmuur

Po raz pierwszy od 2007 roku rozpoczynający sezon szosowy w Belgii klasyk zakończy się poza Gandawą. Do 2006 roku finisz znajdował się w Lokeren. Start zaplanowanego na 24 lutego wyścigu pozostanie w największym mieście Zachodniej Flandrii.

Teraz, dzięki przeniesieniu mety do Meerbeke, Omloop zyska nowy charakter. Końcowe kilometry pokryją się z końcówką trasy Ronde van Vlaanderen na jakiej kolarze ścigali się do 2011 roku, prowadząc przez Tenbosse (450 m; 6,9% ), Muur-Kapelmuur (1100 m; 9,3%, bruk) i Bosberg (980 m; 5,8%, 500 m, bruk). Od ostatniej wspinaczki do "kreski" pozostanie 11 kilometrów.

Ta zmiana będzie korzystna dla zawodników, drużyn i telewidzów

- powiedział dyrektor wyścigu, Peter van Petegem, w rozmowie z telewizją "Sporza".

W tegorocznym wyścigu Omloop Het Nieuwsblad zwyciężył Greg van Avermaet (BMC Racing Team). Była to pierwsza edycja zaliczana do cyklu UCI WorldTour.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: