Daniel - odzież kolarska

Tour de France 2017. Skład drużyny Cofidis

Nacer Bouhanni

Drużyna Cofidis odkryła swoje karty i zaprezentował skład na 104. edycję Tour de France (1-23 lipca).

Liderem zespołu będzie Nacer Bouhanni, który w minioną niedziele zdobył srebrny medal podczas mistrzostw Francji w wyścigu ze startu wspólnego. Chociaż Francuz ma już zwycięstwa etapowe podczas Giro d'Italia czy hiszpańskiej Vulelty to jeszcze nigdy nie wygrał etapu na swoim narodowym tourze. W 2013 i 2015 roku musiał się pożegnać z wyścigiem już w pierwszym tygodniu rywalizacji.

Jadę na Tour de France, aby wygrywać. Nie myślę już o swoim upadku podczas Tour of Yorkshire. Powróciłem silniejszy. Wracałem na rower stopniowo, ponieważ nie mogłem trenować przez ponad dwa tygodnie. To był bardzo trudny czas dla mnie. Dauphiné przejechałem, aby sprawdzić siebie. Czuję, że od soboty będzie forma na Tour

- powiedział 26-latek po wczorajszych mistrzostwach Francji.

W górach zwycięstw mają szukać Hiszpanie Daniel Navarro oraz Luis Angel Mate. Navarro w swoim pierwszym roku w Cofidisie zajął 9. pozycję w klasyfikacji generalnej Tour de France 2013, rok później wygrał etap Vuelty, ale od tego czasu do jego jedyne znaczące sukcesy.

Wydaję się, że Luis Angel Mate będzie głównym pomocnikiem dla swojego rodaka. 33-latek zaprezentował się z dobrej strony podczas tegorocznej edycji wyścigu Tour of California zajmując w klasyfikacji generalnej 11. pozycję.

Skład Team Cofidis na Tour de France 2017: Nacer Bouhanni, Dimitri Claeys, Christophe Laporte, Cyril Lemoine, Luis Angel Mate, Daniel Navarro, Florian Senechal, Julien Simon oraz Geoffrey Soupe.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: