Tour de France 2017. Skład Cannondale-Drapac

Dziewiątkę zawodników na tegoroczny Tour de France (1-23 lipca) wytypowała amerykańska ekipa Cannondale-Drapac.

Drużyna zagra na dwóch liderów – Kolumbijczyka Rigoberto Urana oraz Amerykanina Andrew Talansky’ego.

”Rigo” wraca na francuskie szosy po dwóch latach przerwy. Uran zawsze lepiej czuł się na Giro d’ Italia, lecz w tym roku Kolumbijczyk chce to zmienić.

Zawsze fajnie jechać w Tour de France, ponieważ jest to jeden z najważniejszych wyścigów na świecie. Świadczy o tym poziom jaki widzimy z roku na rok na Tourze. Najlepsi kolarze i najlepsze zespoły. Dla mnie ten rok jest wyjątkowy, bo mogę skoncentrować się tylko i wyłącznie na Tour de France

– tłumaczył z optymizmem Uran.

W tym sezonie zawodnik Cannondale-Drapac zajął 3. miejsce na klasyku GP Industria & Artigiana, następnie plasował się pod koniec pierwszej dziesiątki na Tirreno-Adriatico i Vuelta a Pais Vasco. Ostatnim wyścigiem Urana było Route du Sud, gdzie zajął 8. miejsce.

Talansky w ”Wielkiej Pętli” startował trzykrotnie, a najlepszym jego wynikiem była 10. pozycja z roku 2013. Dodatkowo Andrew zajął 2. miejsce na 17. etapie w roku 2015.

Tour to Tour, jest nieprzewidywalny, nigdy nie wiadomo co przyniesie. Będę chciał powalczyć o zwycięstwo etapowe, nigdy nie wjeżdżałem na metę Grand Touru jako pierwszy. Najbliżej tego byłem w 2015

– wyjaśnił Talansky.

Amerykanin w obecnym sezonie jeździ przeciętnie –  jedynym dobrym wynikiem było zwycięstwo etapowe na Tour of California oraz 3. miejsce w klasyfikacji generalnej tego wyścigu. W ostatecznym teście przed Tour de France – Criterium du Dauphine – zajął 22. miejsce.

Skład Cannondale-Drapac na Tour de France 2017: Rigoberto Uran, Andrew Talansky, Taylor Phinney, Pierre Rolland, Alberto Bettiol, Simon Clarke, Patrick Bevin, Dylan van Baarle i Nathan Brown.