Tour de France 2017. Ulissi i Meintjes liderami UAE Team Emirates

Diego Ulissi i Louis Meintjes poprowadzą drużynę UAE Team Emirates podczas 104. edycji Tour de France (1-23 lipca).

27-letni specjalista od wyścigów jednodniowych zadebiutuje na trasie “Wielkiej Pętli”. Dotychczas Włoch wybierał Giro d’Italia, gdzie wygrał już sześć etapów. Na Tour de France Ulissi powalczy na etapach z metą na lekkich wzniesieniach, a obejrzymy go zapewne także w ucieczkach na trudniejszych odcinkach.

W tym sezonie zawodnik UAE Team Emirates wygrał G.P. Costa degli Etruschi oraz finiszował w trójce etapów Tour de Romandie i Criterium du Dauphine. W niedzielę Ulissi zajął 2. miejsce w mistrzostwach Włoch.

Meintjes jest jednym z głównych faworytów do walki o białą koszulkę najlepszego młodzieżowca. 25-latek na Tour de France startował dwukrotnie, a w ubiegłym sezonie zajął 8. miejsce w klasyfikacji generalnej oraz drugie w klasyfikacji młodzieżowej.

Kolarz z RPA w obecnym sezonie prezentuję wysoką formę – zajął 6. miejsce w klasyfikacji generalnej Vuelta a Pais Vasco oraz ósme na Criterium du Dauphine, zajmując 3. miejsce na ostatnim, królewskim etapie.

Skład UAE Team Emirates na Tour de France 2017: Diego Ulissi, Louis Meintjes, Stake Vegard Laengen, Ben Swift, Darwin Atapuma, Matteo Bono, Kristijan Durasek, Manuele Mori i Marco Marcato.