Tour de France 2017. "Gorilla" liderem Lotto-Soudal

Zróżnicowany skład na 104. edycję Tour de France (1-23 lipca) przygotowała belgijska ekipa Lotto Soudal.

Liderem ludzi Marca Sergeanta będzie 34-letni sprinter - Andre Greipel, który zaliczy siódmy kolejny start w ''Wielkiej Pętli''. Łącznie, popularny ''Gorilla'', na swoim koncie ma już 11 zwycięstw etapowych podczas Tour de France.

Niemiec w tym sezonie prezentują równą, wysoką formę. Wygrał etapy Giro d'Italia i Paryż-Nicea, a także Trofeo Porreres i odcinek Volta ao Algarve. W ostatnim teście przed Tour de France - ZLM Tour mistrz Niemiec zajął dwa miejsca na podium.

W ubiegłym roku zawodnik Lotto Soudal zwyciężył na ostatnim - 21 etapie ''Wielkie Pętli'', pokonując na Polach Elizejskich Petera Sagana i Alexandra Kristoffa. Greipel dotąd nie wyjeżdżał z Tour de France z pustymi rękoma.

Na etapach górskich walczyć będą Belgowie - Thomas de Gendt u Tim Wellens. Ten pierwszy będzie próbował powtórzyć sukces z ubiegłego roku. gdy triumfował na jednym z etapów. W początkowej fazie wyścigu aktywny będzie jak zawsze Tony Gallopin. Francuz, który od przyszłego sezonu reprezentować będzie barwy AG2R La Mondiale, w przeszłości zakładał ''maillot jaune'' w pierwszym tygodniu wyścigu.

W składzie znalazł się także Adam Hansen, dla którego tegoroczna ''Wielka Pętla'' będzie 25. ''Grand Tourem'' w karierze. Australijczyk do tej pory na Tour de France startował ośmiokrotnie.

Skład Lotto-Soudal na Tour de France 2017:
Andre Greipel, Tiesj Benoot, Adam Hansen, Tony Gallopin, Jurgen Roelandts, Lars Bak, Thomas De Gendt, Tim Wellens, Marcel Sieberg.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: