Tony Gallopin zawodnikiem AG2R La Mondiale

29-letni Tony Gallopin (Lotto Soudal) od nowego sezonu będzie reprezentował barwy francuskiej ekipy AG2R La Mondiale, informuje "Het Nieuwsblad".

Francuz do drużyny Vincenta Lavenu dołącza po czterech latach reprezentowania Lotto Soudal. Gallopin w niebiesko-brązowych barwach będzie liderem ekipy na wyścigi jednodniowe oraz krótkie etapówki.

W tym sezonie urodzony w Dourdan kolarz sięgał po zwycięstwo na etapie jazdy indywidualnej na czas w Etoile de Bessèges, gdzie zajął 2. miejsce w klasyfikacji generalnej. Francuz dobrze zaprezentował się także na Volta ao Algarve, zajmując 3. miejsce po walce z Primozem Rogliciem i Michałem Kwiatkowskim.

W przeszłości Gallopin wygrywał Clasica San Sebastian (2013), etapy Tour de France (2014) oraz Paryż-Nicea (2015). W ubiegłym sezonie 29-latek wygrał Grand Prix de Wallonie, zajął 2. miejsce na Etoile de Bessèges i Clasica San Sebastian. Dodatkowo został wicemistrzem Francji ze startu wspólnego.

W lipcu wystartuje w 104. edycji Tour de France gdzie jego głównym celem będzie walka o kolejne skalpy etapowe.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: