Inter Cars wspiera młodych kolarzy

Inter Cars jest sponsorem drużyny kolarskiej Legia Inter Cars. Dzięki wsparciu firmy młodzi adepci kolarstwa korzystają z profesjonalnego sprzętu i strojów, a także uczestniczą w zawodach.

Legia Inter Cars to zespół młodzieżowy, oparty na zespole kolarskim Legia 1928. Klub ten kontynuuje tradycje sekcji kolarskiej CWKS Legia, założonej m.in. przez medalistę olimpijskiego, Józefa Lange.

Do zespołu Legia Inter Cars należą dzieci i młodzież w wieku od 8 do 19 lat. Obecnie grupa liczy ok. 20 osób. Jej członkowie rozwijają swoje umiejętności pod okiem Dariusz Cejnera, wieloletniego trenera.

Chłopcy trenują od stycznia 2017 roku. Na swoim koncie mają już liczne starty w zawodach, przede wszystkim uczestnicząc w wyścigach MTB. Starsza grupa przygotowuje się jednak również do jazdy w wyścigach szosowych. Drużyna regularnie wyjeżdża na obozy treningowe, podczas których szlifuje formę i rozwija swoje umiejętności.

Jestem z trenerem z wieloletnim doświadczeniem. Moim głównym założeniem jest to, by z tych chłopców zrobić zawodników, którzy będą uczestniczyć w sporcie kwalifikowanym. Chciałbym przygotować ich do imprez rangi międzynarodowej. Mam nadzieję, że niektórzy z nich wezmą kiedyś udział w igrzyskach olimpijskich lub zostaną członkami kadry narodowej

– zapowiada trener Dariusz Cejner.

Sponsorem zespołu jest Inter Cars.

Od dawna staramy się wspierać inicjatywy sportowe, ze szczególnym uwzględnieniem tych, związanych z rozwojem młodzieży. Bardzo fajnie, że trenerowi Dariuszowi, z którym znamy się od paru lat, udało się zebrać tak ciekawą grupę. Chłopcy mogą trenować dzięki zaangażowaniu wielu osób i instytucji. Cieszę się, że i my możemy dołożyć swoją „cegiełkę” do ich sportowego rozwoju

– mówi Robert Kierzek, Wiceprezes Zarządu Inter Cars.

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: