Tour de France 2018 przesunięty z powodu mundialu

Tour de France 2018 rozpocznie się 7 lipca, tak aby wyścig nie kolidował z piłkarskimi mistrzostwami świata w Rosji.

Wyścig pierwotnie miał rozpocząć się w Noirmoutier-en-l’Île 30 czerwca, lecz obradująca Rada Kolarstwa Zawodowego (PCC), w której zasiada dyrektor Tour de France Christian Prudhomme zdecydowała, że "Wielka Pętla" wystartuje 7 lipca.

PCC zgodziło się żeby Tour de France 2018 odbyło się tydzień później niż pierwotnie planowano, aby zminimalizować zakłócenia wynikające z odbywających się w tym czasie mistrzostw świata w piłce nożnej

- możemy przeczytać w oświadczeniu Rady Kolarstwa Zawodowego.

Reprezentacja Francji w piłce nożnej na mistrzostwach świata w Rosji będzie jednym z głównych faworytów imprezy, tym bardziej zrozumiałe jest przesunięcie terminu Tour de France. Piłkarski mundial rozpocznie się 14 czerwca, a finał odbędzie się 15 lipca.

UCI zatwierdziła wstępnie cały kalendarz WorldTour na rok 2018, w którym w porównaniu z obecnym sezonem nie zajdą żadne zmiany. Przesunięcie Tour de France wpłynie jednak na terminy części wyścigów po "Wielkim Tourze". Tour de Pologne zaplanowany jest na 4-10 sierpnia, natomiast Vuelta a Espana odbędzie się pomiędzy 25 sierpnia, a 16 września.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: