Toms Skujins wrócił do ścigania

Toms Skujins Tour de Pologne

Toms Skujins (Cannondale-Drapac) powraca do rywalizacji po upadku podczas drugiego etapu wyścigu Amgen Tour of California.

Łotysz w zeszłym miesiącu doznał groźnego upadku podczas drugiego etapu wyścigu Amgen Tour of California, który spowodował przerwę od rywalizacji. Skujins opuścił wyścig w Kalifornii ze złamanym obojczykiem i wstrząśnieniem mózgu.

Zawodnik grupy Cannondale-Drapac wrócił już do ścigania. Podczas mistrzostw Łotwy zdobył srebrny medal w jeździe indywidualnej na czas.

To zdecydowanie największa kontuzja w mojej karierze. Po raz pierwszy złamałem obojczyk i to było moje pierwsze wstrząśnienie mózgu. Operację miałem dwa dni po kraksie w Kalifornii. Jeden z lekarzy przyleciał dzień po etapie. Pracował w klinice niedaleko naszego hotelu i był w stanie wykonać zabieg. Wykonał świetną robotę

- powiedział 26-latek.

Noc po zabiegu była naprawdę bolesna. Później, z dnia na dzień, było coraz lepiej. Już po tygodniu czułem się naprawdę dobrze. Zrobiłem test poznawczy na pamięć oraz koncentrację, który wyszedł bardzo dobrze. Trener pozwolił mi wrócić na rower

- dodał.

Skujins powiedział także, że obecnie szykuje się na Tour de Polonge, który 29 lipca wystartuje z Krakowa.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: