Mistrzostwa Polski 2017: Marta Jaskulska najlepszą juniorką

Marta Jaskulska (BCM Nowatex Ziemia Darłowska) zdobyła w Krokowej tytuł mistrzyni Polski juniorek w wyścigu ze startu wspólnego.

Jaskulska na mecie zameldowała się przed 22 sekundy przed Klaudią Bielawską (UKS Koźminianka Koźminek) i Oliwą Majewską (UKS Copernicus - SMS Toruń).

17-latka zdobyła swój drugi złoty medal na tych mistrzostwach. Wczoraj odniosła zwycięstwo w czasówce. Na swoim koncie dwa medale ma także Klaudia Bielawska, która na trasie jazdy na czas wywalczyła brąz.

Zawodniczki rywalizowały na 82-kilometrowej trasie wokół Krokowej, na którą składały się cztery 20,5-kilometrowe rundy. Pagórkowaty teren dał się mocno zawodniczkom we znaki. Ponadto rywalizacji nie ułatwiał silny wiatr.

Na pierwszej rundzie na samotny atak zdecydowała się Ewa Dymek (UKKS Imielin Team Corratec). Zawodniczka z Imielina miała minutę przewagi po przejechaniu 20 kilometrów. Peleton kręcił spokojnym tempem i kontrolował różnicę, która dzieliła go od samotnej zawodniczki.

Po dwóch okrążeniach na linii mety zameldował się cały peleton. Na przedostatniej pętli zawodniczki nadal jechały spokojnie. Tempo wzrosło dopiero na ostatniej rundzie. Atak wyprowadziły Karolina Kumięga (TKK Pacific Nestle Fitness) i Marta Jaskulska. Zawodniczka pochodząca z Biskupca na 5 kilometrów zostawiła swoją towarzyszkę ucieczki i sięgnęła po złoty medal mistrzostw Polski. O tytule wicemistrzyni rozstrzygnął sprint z grupy zasadniczej.

Wyniki mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym 2017 - wyścigu ze startu wspólnego juniorek (NC), Krokowa - Krokowa (82 km):

1. Marta Jaskulska (BMC Nowatex Ziemia Darłowska)             2:32:14
2. Klaudia Bielawska (UKS Koźminianka Koźminek)                 00:22
3. Oliwia Majewska (UKS Copernicus - SMS Toruń)
4. Edyta Gołek (LK UKS Pszczyna Z.M. Kania DSR Author)
5. Sara Tonder (LKS Atom Boxmet Dzierżoniów)
6. Kinga Kalembkiewicz (KLKS "Azalia" Brzózka Królewska)
7. Kaja Rysz (ZKS "Stal" Rzeszów)
8. Anna Sagan (LKS Pom-Spartherm)
9. Karolina Kumięga (TKK Pacific Nestle Fitness)
10. Natalia Szymczak (UKS Mróz Jedynka Kórnik)

KOMPLET WYNIKÓW

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: