Daniel - odzież kolarska

Mistrzostwa Polski 2017: Adam Kuś złotym juniorem

Adam Kuś

Adam Kuś (MLKS Wieluń) wywalczył w Krokowej tytuł mistrza Polski juniorów w wyścigu ze startu wspólnego.

Srebro przypadło Dawidowi Migasowi (TKK Pacific Nestle Fitness), a po brązowy medal skutecznie finiszował Bartosz Klasiński (Alks Stal Ocetix Iglotex Grudziądz).

Zawodnicy rywalizowali na 143,5-kilometrowej trasie wokół Krokowej, na którą składało się siedem 20,5-kilometrowych rund. Juniorom przyszło rywalizować w nieco innych warunkach. Wzbierający się od rana wiatr przybrał na sile, a na niebie pojawiły się chmury.

Od początku wśród juniorów można było zauważyć dużą chęć do ścigania. Na pierwszej rundzie atakowało wielu zawodników. Na drugim okrążeniu wyklarowała się sześcioosobowa czołówka w składzie: Mateusz Kuczma (KTK Kalisz), Aleksander Nikiel (Copernicus Toruń), Mateusz Nieboras (JBG 2), Dawid Migas (TKK Pacific Nestle Fitness Toruń), Mateusz Pomaski (GKK Opty-Mazowsze), Cezary Bzdak (Międzygminny Ludowy Klub Sportowy Wieluń).

Harcownikom udało się wypracować 2 minuty i 20 sekund przewagi. Peleton nie mógł się porozumieć, co do pogoni, kilku zawodników próbowało kontrataków. Dopiero na pod koniec trzeciego okrążenia różnica stopniała do 1 minuty i 50 sekund.

Kolejne skoki sprawiły, że tempo było wysokie, co momentalnie zmniejszyło przewagę ucieczki do 50 sekund. Tuż przed końcem czwartego okrążenia stawka porwała się kilka grup. W czołówce tempo podkręcał Migas, przez co odpadł Pomaski, następnie Nikiel. Problemy miał także Nieboras.

Akcja została zlikwidowana na 50 kilometrów przed metą i wielu zawodników próbowało oderwać od peletonu. 30 sekund przewagi wypracował Filip Prokopyszyn (UKS Copernicus SMS Toruń), ale szybko został doścignięty.

Kolejni zawodnicy próbowali odjazdu od grupy, ale wszystkie ataki były gaszone w zarodku. Na ostatnią rundę wjechał rozpędzony peleton, a z nieba zaczęły spadać krople deszczu. Na 15 kilometrów przed metą oderwała się siódemka: Kamil Rumiński, Antoni Gańko (UKS Copernicus Toruń), Dawid Migas (TKK Pacific Nestle Fitness Toruń), Michał Wenglorz (LK UKS Pszczyna Kania DSR Author), Adam Kuś (MLKS Wieluń), Jan Suszko (MLKS BASZTA Bytów) i Bartosz Klasiński (ALKS STAL Ocetix Iglotex Grudziądz). 10 kilometrów przed metą ich przewaga wynosiła 40 sekund.

4 kilometry przed metą na czele pozostała czwórka w składzie: Migas, Kuś, Suszko i Klasiński. Tej grupce udało się rozegrać batalię o medale, a jako pierwsi na mecie zameldowali się Kuś i Migas. Szybszy okazał się kolarz z Wielunia, udanie finiszując po tytuł mistrza Polski.

Wyniki mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym 2017 - wyścigu ze startu wspólnego juniorów (NC), Krokowa - Krokowa (143,5 km):

1. Adam Kuś (MLKS Wieluń)                                     3:36:24
2. Dawid Migas (TKK Pacific Nestle Fitness Toruń)
3. Bartosz Klasiński (ALKS STAL Ocetix Iglotex Grudziądz)        00:14
4. Jan Suszko (MLKS BASZTA Bytów)                                00:15
5. Michał Wenglorz (UKS Pszczyna Z.M. Kania DSR Author)          00:17
6. Kamil Rumiński (UKS Copernicus - SMS Toruń)
7. Mikołaj Konieczny (KKS Gostyń)                                01:02
8. Maciej Kwiatkowski (UKS Copernicus - SMS Toruń)
9. Mateusz Jakubiak (NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki)                 01:07
10. Piotr Mierzyński (KKS Gostyń)                                01:17

KOMPLET WYNIKÓW

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

  1. Hermenegilda Wagner

    22 czerwca 2017, 14:53 o 14:53

  2. Pavel Arnold Vashniq

    22 czerwca 2017, 15:25 o 15:25

    Gratulacje

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: