Mistrzostwa Polski 2017: Adam Kuś: "Marzenia się spełniają"

Adam Kuś

Adam Kuś (MLKS Wieluń) nie dał szans rywalom i sięgnął po złoty medal w wyścigu ze startu wspólnego juniorów na mistrzostwach Polski rozgrywanych w Krokowej. 

Młody zawodnik początkowo nie mógł uwierzyć w to, czego dokonał. Po zakończeniu wyścigu nie krył radości z rezultatu.

Czuję się niesamowicie. Marzenia się spełniają. Ciężko mi cokolwiek powiedzieć. Emocje jeszcze na dobre nie opadły

- mówił.

Wyścig juniorów obfitował w wiele ataków. Niemal na każdym okrążeniu inni zawodnicy znajdowali się na czele. Adam Kuś przystąpił do ataku na ostatniej rundzie i to zaowocowało złotym medalem.

Trasa i sam wyścig był dużo łatwiejszy niż się spodziewałem. Podjazd, który był na trasie nie sprawiał większych trudności, dlatego trudno było o selekcję. Starałem się kontrolować wyścig, ale jednocześnie chciałem oszczędzać siły. Czułem się dobrze i nie chciałem zmarnować swojej dyspozycji przedwczesnym atakiem.

Zawodnik z Wielunia w tym roku wygrał w kwietniu wyścig Ślężański Mnich, a na międzynarodowych arenach Polskę reprezentował podczas wyścigów Pucharu Narodów. Jak na razie jest zadowolony z tego sezonu, choć, jak deklaruje, jeszcze zamierza pokazać się z dobrej strony.

Myślę, że tą część sezonu można uznać za udaną. Moim kolejnym celem są Górskie Mistrzostwa Polskie, a także wszystkie międzynarodowe wyścigi, na które otrzymam powołanie z kadry. Moim celem jest dobra jazda w wyścigach etapowych i w tym kierunku chcę się rozwijać

- podsumował.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: