Tour de France 2017. Rafał Majka i Peter Sagan na czele Bora-hansgrohe

Zespół Bora-hansgrohe potwierdził oficjalnie skład na 104. edycję Tour de France.

Niemiecką grupę, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, poprowadzą mistrz Polski Rafał Majka i mistrz świata Peter Sagan.

27-letni Polak, dwukrotny zwycięzca klasyfikacji górskiej, w tym roku walczyć ma o miejsce w czołowej piątce wyścigu. Po drugim miejscu w Tour of California i zwycięstwie w Tour of Slovenie, Majka do Francji zmierza w dobrej formie, licząc na nawiązanie walki z najlepszymi.

27-letni Sagan po raz szósty z rzędu wywalczyć będzie chciał zieloną koszulkę najlepszego sprintera wyścigu i wygrać przy tym kolejne etapy "Wielkiej Pętli". W razie powodzenia tej misji, słowacki champion byłby drugim w historii kolarzem, po Ericu Zabelu, któremu udało się wygrać maillot vert sześć razy.

Siłę napędową zespołu stanowił będzie także Maciej Bodnar, a Majce na górskich odcinkach pomogą Paweł Poljański, Niemiec Emanuel Buchamann i Australijczyk Jay McCarthy.

Skład Bora-hansgrohe na Tour de France: Maciej Bodnar, Emanuel Buchmann, Marcus Burghardt, Rafał Majka, Jay McCarthy, Paweł Poljański, Peter Sagan, Juraj Sagan i Rüdiger Selig.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

5 Comments

 1. mmm

  21 czerwca 2017, 11:52 o 11:52

  Szkoda, że Gregor Mühlberger się nie załapał. Ładnie się pokazał w Słowenii, zawsze to jeden więcej w górach. Chociaż w sumie tych gór aż tak wiele nie ma, więc pomocnicy na płaskim i pagórkowatym też będą ważni.

 2. Hermenegilda Wagner

  21 czerwca 2017, 10:20 o 10:20

 3. Robert Drozd

  21 czerwca 2017, 14:09 o 14:09

  Co tu robi Juraj Sagan. Gdzie KONRAD Patrick, albo MÜHLBERGER Gregor.

  • Popiol

   21 czerwca 2017, 22:33 o 22:33

   Są młodzi, jechali Giro. Konrad to w ogóle ma mnóstwo dni wyścigowych w tym roku, może nawet najwięcej w zawodowym peletonie.
   Aczkolwiek widać, że skład trochę bardziej w stronę Petera niż Rafała. No trudno, ważne żeby Emu Buchmann trzymał się Majki jak najdłużej, od nadawanie tempa w górach są inne ekipy.

 4. Mateusz Podolski

  21 czerwca 2017, 22:05 o 22:05

  Nie inaczej! Wreszcie Majka nie musi pracować na tego niedowartościowanego Contadora !!!

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: