Tour de France 2017. Barguil i Matthews na czele Team Sunweb

Niemiecka drużyna Team Sunweb zaprezentowała skład na 104. edycję Tour de France (1-23 lipca).

Liderami ekipy Ivana Spekenbrinka będzie sprinter Michael Matthews oraz Warren Barguil, który poszuka swojej szansy w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Australijczyk w tym sezonie prezentuje wysoką formę - zwyciężył na etapach Vuelta a Pais Vasco, Tour de Suisse oraz zajął 4.miejsce na klasyku Liege-Bastogne-Liege. Matthews na swoim koncie ma jedno zwycięstwo etapowe w ''Wielkiej Pętli'' - w ubiegłym roku triumfował na mecie 10. odcinka.

Barguil natomiast nie zachwyca formą. Najlepszym wynikiem Francuza w tym sezonie była 6. pozycja w Walońskiej Strzale oraz 8. miejsce w generalce Paryż-Nicea. W roku 2014 Barguil zajął 15. miejsce w wyścigu dookoła Francji i  jest to jego najlepszy wynik.

W składzie znajdują się jeszcze m.in. Siomon Geschke, który w roku 2015 wygrał jeden z odcinków Tour de France, Nikias Arndt debiutujący na trasie ''Wielkiej Pętli'', czy doświadczony Laurens ten Dam.

Skład Team Sunweb na Tour de France 2017: Michael Matthews, Warren Barguil, Lauren ten Dam, Simon Geschke, Nikia Arndt, Mike Teunissen, Roy Curvers, Ramon Sinkeldam, Albert Timmer

 

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: