Daniel - odzież kolarska

Mistrzostwa Polski 2017: Piotr Brożyna ponownie złoty

Piotr Brożyna na podium mistrzostw Polski

Kolejny medal mistrzostw Polski w kolekcji młodzieżowca z Kielc.

Dokładnie trzy lata temu Piotr Brożyna (CCC Sprandi Polkowice) zdobył złoty medal mistrzostw Polski w wyścigu ze startu wspólnego młodzieżowców. W tym roku ponownie założył koszulkę mistrza Polski, jednak tym razem okazał się najlepszym czasowcem.

Tym samym 22-latek poprawił swój wynik z ubiegłego roku, kiedy zajął 4. miejsce w jeździe indywidualnej na czas. W swojej kolekcji ma już trzy medale w kategorii orlik. Poza dwoma złotymi w swojej kolekcji posiada także brąz w wyścigu ze startu wspólnego z ubiegłego roku.

Kiedy jest noga, jedzie się wszystko. Jestem zadowolony. Forma miała przyjść na maj i czerwiec. Im więcej wyścigów, tym lepiej dla mnie, im więcej wyścigów tym jestem lepszy. Trasa jak najbardziej mi odpowiadała. Musiałem walczyć z wiatrem, ale udało mi się go ujarzmić.

Zawodnik CCC najprawdopodobniej nie poprawi swojego dorobku, ponieważ w niedzielę razem ze swoimi klubowymi kolegami z kategorii wystartuje w wyścigu elity.

Jestem zadowolony z tej części sezonu. Najprawdopodobniej w niedzielę wystartuję w elicie. Chciałbym wystartować w Tour de Pologne, a także na mistrzostwach świata w Norwegii.

Zacięty bój o złoto z Piotrem Brożyną stoczył Szymon Sajnok (Attaque Team Gusto). 19-latek wywalczył srebrny medal na trasie, którą znakomicie znał, ponieważ wiedzie po terenach, gdzie niegdyś trenował.

Dopiero wczoraj dostałem "kozę". Dopiero na trasie zacząłem wierzyć, że jestem w stanie powalczyć o medale. Niemniej jednak jestem szczęśliwy z tego srebra, które udało mi się wywalczyć mimo upadku, na pierwszym nawrocie.

Sajnok nie może doczekać się wyścigu ze startu wspólnego. Jego trasa będzie przebiegała niedaleko jego domu, co dodatkowo go motywuje.

Jestem zaskoczony, że tak wyszyło. Ale moja forma rośnie i moim celem jest wyścig ze startu wspólnego. Dużo ścigam się za granicą, a to dużo mi daję. Czuję, że wskoczyłem na wyższy poziom i cieszę się, że mogę się rozwijać.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: