Daniel - odzież kolarska

Mistrzostwa Polski 2017: Maciejuk i Jaskulska z zaostrzonymi apetytami

Marta Jaskulska i Filip Maciejuk po zdobyciu złota mistrzostw Polski w jeździe na czas w kategoriach juniorskich z nadzieją patrzą na kolejne krajowe i zagraniczne starty.

Marta Jaskulska (KS BCM Nowatex Ziemia Darłowska) zdobyła swój pierwszy złoty medal na mistrzostwach Polski w Krokowej w jeździe indywidualnej na czas juniorek. Z kolei Filip Maciejuk (KS Pogoń Mostostal Puławy) drugi rok z rzędu został złotym medalistą mistrzostw Polski w jeździe indywidualnej na czas w kategorii junior.

17-letnia zawodniczka pochodząca z Biskupca znokautowała swoje rywalki, wyprzedzając je o ponad minutę.

Wiedziałam, że mogę pojechać bardzo dobrze, ponieważ osiągałam dobre wyniki na Pucharach Polski, ale mistrzostwa Polski rządzą się swoimi prawami. Trasa była wymagająca, ale mi to odpowiada. Dobrze czuję się w takim terenie. Jutro chciałabym powtórzyć dzisiejszy wynik

- zapowiedziała przed wyścigiem ze startu wspólnego.

Od tego sezonu młoda zawodniczka ściga się w klubie BCM Nowatex Ziemia Darłowska obok takich zawodniczek jak Daria i Wiktoria Pikulik. Jej plany na dalszą część sezonu są niezwykle ambitne.

W nowym klubie panuje świetna atmosfera. Świetnie dogaduje się z trenerem. W tym roku planuję wystartować na mistrzostwach świata i Europy, zarówno na torze jak i na szosie, ale wszystko jeszcze przed nami.

fot. Agnieszka Małgorzata Torba/rowery.org

Wśród juniorów najlepszy był Filip Maciejuk. 18-latek powtórzył swój sukces z ubiegłego roku i znów mógł cieszyć się ze złotego medalu.

Wiedziałem, że będzie ciężko. Cieszę się, że udało mi się wygrać. Rywale byli mocni, ale mimo to drugi rok z rzędu okazałem się najlepszy. Jutro chcę powalczyć o kolejną koszulkę. Tanio skóry nie sprzedam.

Ten rok jest dla niego niezwykle udany. Zawodnik z Puław z powodzeniem startował w Wyścigu o Puchar Prezydenta Miasta Grudziądza, w Wyścigu im. płk Skopenki, a także w szwajcarskim Trofeo Kalsberg, gdzie zajął 5. miejsce.

Maciejuk zapowiada, że nei powiedział jeszcze ostatniego słowa w tym sezonie.

Jestem zadowolony z tego sezonu. Zdrowie mi dopisuje, a dzięki temu mogę przez cały sezon prezentować się z jak najlepszej strony. Już nie mogę się doczekać wyścigu ze startu wspólnego. Chciałbym pokazać się na mistrzostwach Europy i mistrzostwach świata.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Hermenegilda Wagner

    22 czerwca 2017, 06:17 o 06:17

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: