Tour de Suisse 2017: etap 9. Dennis panem czasówki, wyścig Spilaka

Rohan Dennis

Rohan Dennis (BMC Racing) wygrał finałowy etap 81. Tour de Suisse, jazdę indywidualną w Schaffhausen.

27-letni Australijczyk na dystansie niespełna 29 kilometrów pokonał swoich kolegów klubowych, o 29 sekund Stefana Künga oraz o 47 sekund Damiana Caruso.

Simon Spilak (Katusha-Alpecin) wykręcił piąty czas, co spokojnie wystarczyło do triumfu w klasyfikacji końcowej wyścigu. To drugi generalny sukces 30-letniego zawodnika w szwajcarskim narodowym tourze, Słoweniec po raz pierwszy zwyciężył tu w 2015 roku.

Mistrz Polski w jeździe indywidualnej Maciej Bodnar (Bora-hansgrohe), w perspektywie środowej obrony tytułu w Krokowej, nie zaangażował wielu sił, meldując się na mecie ze stratą 5:31.

Wyniki 9. etapu Tour de Suisse (2.WT), Schaffhausen (28,6 km; jazda indywidualna na czas):

  1 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                     36:31
  2 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                      00:29
  3 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                   00:47
  4 Jon Izaguirre (Spa) Bahrain-Merida                     00:51
  5 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin
  6 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo             00:54
  7 Marc Soler (Spa) Movistar Team                         00:58
  8 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale              01:00
  9 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team               01:02
 10 Patrick Bevin (NZl) Cannondale-Drapac                  01:04
 11 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                     01:06
 12 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                  01:10
 13 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb                         01:13
 14 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                  01:16
 15 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team                 01:19
 16 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb                     01:22
 17 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates                      01:25
 18 Martijn Tusveld (Ned) Roompot                          01:29
 19 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 20 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                      01:38
 21 Carlos Betancur (Col) Movistar Team                    01:41
 22 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors                  01:44
 23 Jan Bárta (Cze) Bora-Hansgrohe                         01:48
 24 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky                      01:57
 25 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                    01:58
 26 Ryan Mullen (Irl) Cannondale-Drapac                    01:59
 27 Owain Doull (GBr) Team Sky                             02:00
 28 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
 29 Rein Taaramäe (Est) Katusha-Alpecin                    02:01
 30 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-Scott                  02:05
 31 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                       02:10
 32 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                     02:11
 33 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                      02:16
 34 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates
 35 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                    02:18
 36 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                    02:25
 37 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb                       02:27
 38 Larry Warbasse (USA) Aqua Blue Sport                   02:28
 39 Philip Deignan (Irl) Team Sky                          02:29
 40 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ                         02:31
 41 Anthony Roux (Fra) FDJ                                 02:32
 42 Tsgabu Grmay (Eth) Bahrain-Merida                      02:33
 43 Ondrej Cink (Cze) Bahrain-Merida                       02:37
 44 Sep Vanmarcke (Bel) Cannondale-Drapac                  02:42
 45 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                  02:43
 46 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                             02:44
 47 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale              02:45
 48 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                02:53
 49 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                         02:54
 50 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data                    02:55
 51 Sam Bewley (NZl) Orica-Scott                           02:57
 52 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice               02:58
 53 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo                  03:01
 54 Taylor Phinney (USA) Cannondale-Drapac
 55 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport                   03:02
 56 Daan Olivier (Ned) Team LottoNl-Jumbo                  03:03
 57 Jack Bauer (NZl) Quick-Step Floors
 58 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                       03:05
 59 Martin Elmiger (Swi) BMC Racing Team                   03:06
 60 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot
 61 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                   03:07
 62 Aaron Gate (NZl) Aqua Blue Sport                       03:08
 63 Arthur Vichot (Fra) FDJ
 64 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida                 03:09
 65 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice         03:12
 66 Michael Albasini (Swi) Orica-Scott                     03:17
 67 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky                         03:20
 68 Ryan Anderson (Can) Direct Energie                     03:23
 69 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin                 03:25
 70 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 71 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin              03:28
 72 Javier Moreno (Spa) Bahrain-Merida                     03:30
 73 Carlos Verona (Spa) Orica-Scott                        03:31
 74 Nick Dougall (RSA) Dimension Data                      03:37
 75 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors               03:38
 76 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe
 77 Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin                   03:39
 78 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal
 79 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie
 80 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors                  03:40
 81 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                   03:44
 82 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team                      03:47
 83 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                  03:50
 84 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                 03:51
 85 Sebastian Henao (Col) Team Sky
 86 Albert Timmer (Ned) Team Sunweb                        03:53
 87 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates                 03:54
 88 Kevin Reza (Fra) FDJ
 89 Matteo Trentin (Ita) Quick-Step Floors
 90 Elmar Reinders (Ned) Roompot                           03:55
 91 Alberto Losada (Spa) Katusha-Alpecin
 92 Lasse Norman Hansen (Den) Aqua Blue Sport              03:58
 93 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                  03:59
 94 Koen De Kort (Ned) Trek-Segafredo                      04:02
 95 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe                      04:04
 96 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie                  04:06
 97 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                     04:08
 98 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                    04:10
 99 Lars Petter Nordhaug (Nor) Aqua Blue Sport
100 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo             04:12
101 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                    04:14
102 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac                 04:16
103 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac                  04:29
104 Lachlan Morton (Aus) Dimension Data                    04:35
105 Cedric Pineau (Fra) FDJ                                04:37
106 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                       04:40
107 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo
108 Lars Boom (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     04:41
109 Ben King (USA) Dimension Data                          04:54
110 Hugh Carthy (GBr) Cannondale-Drapac                    04:55
111 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo                04:56
112 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates
113 Michal Kolár (Svk) Bora-Hansgrohe
114 Jesper Asselman (Ned) Roompot                          05:04
115 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin                05:11
116 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates                   05:12
117 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                       05:13
118 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb                          05:15
119 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Sunweb                      05:16
120 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates
121 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                     05:17
122 Rob Power (Aus) Orica-Scott
123 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                       05:24
124 Jeroen Meijers (Ned) Roompot                           05:25
125 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe                     05:31
126 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ                             05:32
127 Pieter Weening (Ned) Roompot                           05:34
128 Leszek Pluciński (Pol) CCC Sprandi Polkowice           05:39
129 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida
130 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport                   05:50
131 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin                     06:01
132 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal                        06:05
133 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                      06:07
134 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice
135 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                       06:30
136 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                    07:01
137 Jakub Kaczmarek (Pol) CCC Sprandi Polkowice            07:04
138 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice                   07:09
139 Taco Van Der Hoorn (Ned) Roompot                       07:19
140 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team                   08:01
OTL Sondre Holst Enger (Nor) AG2R La Mondiale
DNF Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
DNF Gianluca Brambilla (Ita) Quick-Step Floors
DNF Mathew Hayman (Aus) Orica-Scott

Klasyfikacja końcowa wyścigu:

  1 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin                  28:37:11
  2 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                   00:48
  3 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo             01:08
  4 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale              02:37
  5 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates                      03:09
  6 Jon Izaguirre (Spa) Bahrain-Merida                     03:51
  7 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale                   04:00
  8 Marc Soler (Spa) Movistar Team                         04:14
  9 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                             04:47
 10 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                     05:30
 11 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team                 07:03
 12 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                  07:32
 13 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                    09:02
 14 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky                      09:53
 15 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                     11:53
 16 Carlos Verona (Spa) Orica-Scott                        14:22
 17 Carlos Betancur (Col) Movistar Team                    15:04
 18 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                   16:11
 19 Ondrej Cink (Cze) Bahrain-Merida                       17:28
 20 Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin                   18:30
 21 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ                         19:10
 22 Martijn Tusveld (Ned) Roompot                          20:07
 23 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                      20:12
 24 Tsgabu Grmay (Eth) Bahrain-Merida                      23:46
 25 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice                   26:14
 26 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac                  26:23
 27 Daan Olivier (Ned) Team LottoNl-Jumbo                  26:43
 28 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data                    29:39
 29 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors               33:35
 30 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                    34:39
 31 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                     34:41
 32 Patrick Bevin (NZl) Cannondale-Drapac                  35:54
 33 Sebastian Henao (Col) Team Sky                         38:30
 34 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac                 38:49
 35 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team               39:37
 36 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                  39:51
 37 Koen De Kort (Ned) Trek-Segafredo                      40:46
 38 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                    42:17
 39 Larry Warbasse (USA) Aqua Blue Sport                   43:35
 40 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie                  44:13
 41 Alberto Losada (Spa) Katusha-Alpecin                   45:12
 42 Arthur Vichot (Fra) FDJ                                45:39
 43 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                      45:59
 44 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates                 47:49
 45 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates                 48:00
 46 Anthony Roux (Fra) FDJ                                 48:14
 47 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal                   49:16
 48 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                50:43
 49 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe                      51:04
 50 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida                 51:42
 51 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice               54:16
 52 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                      54:37
 53 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                  55:41
 54 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo                  55:48
 55 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport                   56:39
 56 Hugh Carthy (GBr) Cannondale-Drapac                    56:49
 57 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                    57:37
 58 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates                  57:46
 59 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot                       57:58
 60 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb                  01:01:51
 61 Philip Deignan (Irl) Team Sky                       01:01:53
 62 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb                      01:02:08
 63 Jan Bárta (Cze) Bora-Hansgrohe                      01:05:15
 64 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb                    01:05:27
 65 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                     01:06:09
 66 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                  01:06:42
 67 Michael Albasini (Swi) Orica-Scott                  01:06:51
 68 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                 01:07:35
 69 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin              01:09:04
 70 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors               01:10:46
 71 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe               01:10:48
 72 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                    01:11:29
 73 Aaron Gate (NZl) Aqua Blue Sport                    01:11:58
 74 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                    01:13:08
 75 Martin Elmiger (Swi) BMC Racing Team                01:13:28
 76 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin           01:15:36
 77 Matteo Trentin (Ita) Quick-Step Floors              01:16:11
 78 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                      01:16:29
 79 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin             01:17:56
 80 Owain Doull (GBr) Team Sky                          01:18:29
 81 Lars Boom (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 82 Ben King (USA) Dimension Data                       01:18:42
 83 Rein Taaramäe (Est) Katusha-Alpecin                 01:19:43
 84 Lachlan Morton (Aus) Dimension Data                 01:20:02
 85 Jack Bauer (NZl) Quick-Step Floors                  01:22:34
 86 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                01:23:21
 87 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo          01:23:26
 88 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors               01:24:37
 89 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida              01:25:10
 90 Javier Moreno (Spa) Bahrain-Merida                  01:25:46
 91 Kevin Reza (Fra) FDJ                                01:25:51
 92 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
 93 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport                01:26:16
 94 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team               01:26:55
 95 Sep Vanmarcke (Bel) Cannondale-Drapac               01:27:00
 96 Sam Bewley (NZl) Orica-Scott                        01:28:32
 97 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                  01:28:59
 98 Rob Power (Aus) Orica-Scott                         01:31:03
 99 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team               01:32:26
100 Pieter Weening (Ned) Roompot                        01:32:45
101 Jakub Kaczmarek (Pol) CCC Sprandi Polkowice         01:33:01
102 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie                01:33:31
103 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal                     01:33:48
104 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe                  01:34:39
105 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo                   01:35:25
106 Jesper Asselman (Ned) Roompot                       01:36:18
107 Lars Petter Nordhaug (Nor) Aqua Blue Sport          01:36:20
108 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team                   01:36:31
109 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                    01:39:04
110 Jeroen Meijers (Ned) Roompot                        01:39:07
111 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin                  01:40:13
112 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice      01:40:18
113 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ                          01:40:26
114 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates                01:41:01
115 Michal Kolár (Svk) Bora-Hansgrohe                   01:41:09
116 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb                       01:41:35
117 Ryan Anderson (Can) Direct Energie                  01:42:28
118 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Sunweb                   01:42:48
119 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates             01:43:07
120 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice            01:45:37
121 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                  01:46:29
122 Leszek Pluciński (Pol) CCC Sprandi Polkowice        01:47:23
123 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo             01:47:33
124 Nick Dougall (RSA) Dimension Data                   01:47:36
125 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale           01:50:09
126 Lasse Norman Hansen (Den) Aqua Blue Sport           01:50:18
127 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                   01:50:45
128 Taylor Phinney (USA) Cannondale-Drapac              01:51:54
129 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-Scott               01:52:27
130 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                 01:52:37
131 Ryan Mullen (Irl) Cannondale-Drapac                 01:53:24
132 Cedric Pineau (Fra) FDJ                             01:53:26
133 Elmar Reinders (Ned) Roompot                        01:55:44
134 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                    01:56:17
135 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida                    01:59:00
136 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team                02:04:26
137 Albert Timmer (Ned) Team Sunweb                     02:04:31
138 Taco Van Der Hoorn (Ned) Roompot                    02:05:53
139 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                    02:06:16
140 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky                      02:32:38

Klasyfikacja punktowa

  1 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                          37 pkt
  2 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                      25
  3 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                         21
  4 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                        20
  5 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin                        18
  6 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb                        18
  7 Jon Izaguirre (Spa) Bahrain-Merida                        18
  8 Matteo Trentin (Ita) Quick-Step Floors                    15
  9 Michael Albasini (Swi) Orica-Scott                        14
 10 Larry Warbasse (USA) Aqua Blue Sport                      13

Klasyfikacja gorska

  1 Lasse Norman Hansen (Den) Aqua Blue Sport                 54 pkt
  2 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot                          45
  3 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                      31
  4 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                      28
  5 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin                        26
  6 Larry Warbasse (USA) Aqua Blue Sport                      26
  7 Lars Petter Nordhaug (Nor) Aqua Blue Sport                22
  8 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac                     20
  9 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                 19
 10 Ben King (USA) Dimension Data                             18

Klasyfikacja drużynowa

  1 AG2R La Mondiale                                    86:12:42
  2 Movistar Team                                          03:36
  3 Katusha-Alpecin                                        18:37
  4 Bahrain-Merida                                         19:47
  5 UAE Team Emirates                                      21:38
  6 Team Sky                                               24:17
  7 BMC Racing Team                                        44:56
  8 Cannondale-Drapac                                      47:30
  9 Team LottoNl-Jumbo                                     51:50
 10 FDJ                                                 01:10:16
 11 Dimension Data                                      01:12:52
 12 Lotto Soudal                                        01:14:53
 13 Direct Energie                                      01:26:00
 14 Bora-Hansgrohe                                      01:29:29
 15 Quick-Step Floors                                   01:39:18
 16 Trek-Segafredo                                      01:48:57
 17 Orica-Scott                                         01:56:00
 18 Astana Pro Team                                     02:02:49
 19 Team Sunweb                                         02:08:28
 20 Aqua Blue Sport                                     02:10:39
 21 CCC Sprandi Polkowice                               02:11:05
 22 Roompot                                             02:15:14

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: