Tour de Suisse 2017: etap 7. Simon Spilak pod lodowcem

Simon Spilak

Słoweniec Simon Spilak (Katusha-Alpecin) wygrał u podnóża lodowca Tiefenbach siódmy etap Tour de Suisse.

Nowy lider wyścigu na finałowym podjeździe zdystansował Iona Izagirre (Bahrain-Merida) i Joe Dombrowskiego (Cannondale-Drapac). 6. miejsce wywalczył Jan Hirt z CCC Sprandi Polkowice.

Ostatni górski etap prowadził na wysokość 2780 metrów, do podnóża lodowca Tiefenbach (kat. HC; 14,2 km; 9,5%, maks. 13,6%). Wcześniej trasa była płaska, a ucieczkę udało się zawiązać dużej grupie w składzie: Jhonatan Restrepo, Baptiste Planckaert (Katusha-Alpecin), Jeroen Meijers (Roompot-Oranje Loterij), Lars-Petter Nordhaug, Daniel Pearson (Aqua Blue Sport), David De La Cruz, Matteo Trentin (Quick Step Floors), Lachlan Morton (Dimension Data), Marcus Burghardt, Peter Sagan (Bora-hansgrohe), Michael Matthews (Sunweb), Nelson Oliveira (Movistar), Lilian Calmejane, Sylvain Chavanel (Direct Energie), Matthew Hayman (Orica-Scott), Tim Wellens (Lotto-Soudal), Jon Dibben (Team Sky) i Tsgabu Grmay (Bahrain-Merida).

W peletonie pracowali kolarze Ag2r la Mondiale, wspierani przez kolegów z CCC Sprandi. Po 100 kilometrach różnica wynosił 3:40 i zaczęła topnieć. W osadzie o nazwie Au (127,7 km) zmierzono zaledwie 1:05.

U stóp finałowego podjazdu ucieczka była tylko mglistym wspomnieniem. Tempo zasadniczej grupy zaczął początkowo nadawać Enrico Gasparotto (Bahrain-Merida), którego zmienił Rein Taaramäe (Katusha-Alpecin). 14 kilometrów przed metą w czołówce pozostało 20 zawodników.

Kilometr dalej odpadli Mathias Frank (Ag2r La Mondiale), Rui Costa (UAE Team Emirates), a po chwili lider Domenico Pozzovivo (Ag2r La Mondiale). Taaramäe wykonywał świetną robotę, pozostała ósemka, włącznie z Janem Hirtem.

Czech również strzelił, następnie Damiano Caruso (BMC Racing), Ion Izagirre i Steven Kruijswijk (LottoNL-Jumbo). 10 kilometrów przed metą prowadzili Taaramäe Simon Spilak i niespodziewanie w tym gronie Joe Dombrowski. Chwilę później Spilak wyszedł na samotne prowadzenie, Pozzovivo w tym punkcie tracił już 2 minuty.

Słoweniec ostatnie 5 kilometrów rozpoczął z przewagą 35 sekund nad Dombrowskim oraz 1:08 nad grupą Caruso, Kruijswijka i Hirta.

Odżył Izagirre, który wyprzedził Amerykanina. Bask zaczął odrabiać do zwycięzcy Tour de Suisse 2015, ale na jego dogonienie było za późno.

Sama końcówka prowadziła 2-kiloemrowym tunelem, po opuszczeniu którego kolarzom ukazywała się meta. Spilak zameldował się u celu 22 sekundy przed Izagirre, sięgając po etap i żółtą koszulkę lidera.

Wyniki 7. etapu Tour de Suisse (2.WT), Zernez - Sölden (160,8 km):

  1 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin                   3:58:36
  2 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Meirda                      00:22
  3 Joseph Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac              00:36
  4 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                   01:04
  5 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo
  6 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice                   01:07
  7 Rein Taaramäe (Est) Katusha-Alpecin                    01:33
  8 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                             01:47
  9 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates                      01:53
 10 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                     02:40
 11 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
 12 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 13 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team                 03:11
 14 Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin                   03:44
 15 Marc Soler (Spa) Movistar Team
 16 Carlos Betancur (Col) Movistar Team                    03:58
 17 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
 18 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                  04:17
 19 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                      04:41
 20 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
 21 Ondrej Cink (Cze) Bahrain-Merida                       05:00
 22 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 23 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky                      05:14
 24 Carlos Verona (Spa) Orica-Scott
 25 Sebastian Henao (Col) Team Sky                         06:14
 26 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates                 07:26
 27 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                     07:35
 28 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ                         07:47
 29 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                     08:08
 30 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot                       08:50
 31 Daan Olivier (Ned) LottoNl-Jumbo
 32 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
 33 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie                  09:19
 34 Alberto Losada (Spa) Katusha-Alpecin                   10:23
 35 Martijn Tusveld (Ned) Roompot                          10:32
 36 Javier Moreno (Spa) Bahrain-Merida                     11:50
 37 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                    11:56
 38 Patrick Bevin (NZl) Cannondale-Drapac                  12:02
 39 Jack Bauer (NZl) Quick-Step Floors
 40 Tsgabu Grmay (Eth) Bahrain-Merida
 41 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates                  12:19
 42 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                    12:30
 43 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                         12:34
 44 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin
 45 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida                 13:23
 46 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                   13:55
 47 Larry Warbasse (USA) Aqua Blue Sport                   14:49
 48 Ryan Anderson (Can) Direct Energie
 49 Ben King (USA) Dimension Data                          15:02
 50 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors               15:04
 51 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data
 52 Koen De Kort (Ned) Trek-Segafredo
 53 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates
 54 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team               15:12
 55 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                  17:17
 56 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                      17:28
 57 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb
 58 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac
 59 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 60 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin                 18:03
 61 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo                  18:11
 62 Lasse Norman Hansen (Den) Aqua Blue Sport              19:14
 63 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 64 Elmar Reinders (Ned) Roompot
 65 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo                19:17
 66 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                     19:23
 67 Rob Power (Aus) Orica-Scott                            19:51
 68 Martin Elmiger (Swi) BMC Racing Team
 69 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors                  20:03
 70 Gianluca Brambilla (Ita) Quick-Step Floors             20:10
 71 Arthur Vichot (Fra) FDJ                                20:24
 72 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
 73 Kevin Reza (Fra) FDJ
 74 Anthony Roux (Fra) FDJ
 75 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb
 76 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb
 77 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ
 78 Sam Bewley (NZl) Orica-Scott                           20:28
 79 Aaron Gate (NZl) Aqua Blue Sport
 80 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal
 81 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
 82 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                        20:30
 83 Lars Petter Nordhaug (Nor) Aqua Blue Sport
 84 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
 85 Pieter Weening (Ned) Roompot                           20:40
 86 Jesper Asselman (Ned) Roompot                          21:17
 87 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice               21:24
 88 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
 89 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                  21:41
 90 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb                     21:46
 91 Jan Bárta (Cze) Bora-Hansgrohe
 92 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                  22:15
 93 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport                   22:24
 94 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie
 95 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin                22:32
 96 Jeroen Meijers (Ned) Roompot                           22:40
 97 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                     22:47
 98 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                22:53
 99 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe
100 Lars Boom (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     22:58
101 Lachlan Morton (Aus) Dimension Data                    23:00
102 Cédric Pineau (Fra) Fdj                                23:02
103 Owain Doull (GBr) Team Sky                             23:29
104 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport
105 Albert Timmer (Ned) Team Sunweb                        23:33
106 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
107 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                    24:27
108 Michael Albasini (Swi) Orica-Scott                     24:30
109 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo
110 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
111 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Sunweb                      25:05
112 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin                     25:31
113 Michal Kolár (Svk) Bora-Hansgrohe                      26:32
114 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe
115 David De La Cruz (Spa) Quick-Step Floors               26:38
116 Matteo Trentin (Ita) Quick-Step Floors                 26:41
117 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale              26:43
118 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale
119 Sondre Holst Enger (Nor) AG2R La Mondiale
120 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data
121 Mathew Hayman (Aus) Orica-Scott
122 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors                  26:47
123 Hugh Carthy (GBr) Cannondale-Drapac
124 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
125 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates                   26:51
126 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida                       26:54
127 Sep Vanmarcke (Bel) Cannondale-Drapac                  26:59
128 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates
129 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe
130 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team
131 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal
132 Taco Van Der Hoorn (Ned) Roompot
133 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                 27:04
134 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                       27:22
135 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
136 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                      27:33
137 Jakub Kaczmarek (Pol) CCC Sprandi Polkowice            27:35
138 Leszek Pluciński (Pol) CCC Sprandi Polkowice
139 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice               28:15
140 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-Scott
141 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
142 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky                         32:16
143 Ryan Mullen (Irl) Cannondale-Drapac
144 Taylor Phinney (USA) Cannondale-Drapac
145 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                       32:19
146 Danny Van Poppel (Ned) Team Sky                        33:20
DNF Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
DNS Antoine Duchesne (Can) Direct Energie
DNS Steve Morabito (Swi) FDJ

Klasyfikacja generalna po 7. etapie:

  1 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin                  26:02:16
  2 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                   00:52
  3 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNl-Jumbo             01:05
  4 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale              02:28
  5 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates                      02:35
  6 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale                   02:51
  7 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                             02:54
  8 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Meirda                      03:51
  9 Marc Soler (Spa) Movistar Team                         04:07
 10 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                     04:10
 11 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team                 06:35
 12 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                  07:07
 13 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                    07:35
 14 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky                      08:47
 15 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                     09:19
 16 Carlos Verona (Spa) Orica-Scott                        11:42
 17 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                   13:55
 18 Carlos Betancur (Col) Movistar Team                    14:14
 19 Ondrej Cink (Cze) Bahrain-Merida                       15:42
 20 Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin
 21 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ                         17:30
 22 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                      18:47
 23 Martijn Tusveld (Ned) Roompot                          19:29
 24 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice                   19:56
 25 Tsgabu Grmay (Eth) Bahrain-Merida                      22:04
 26 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac                  22:45
 27 Daan Olivier (Ned) LottoNl-Jumbo                       24:31
 28 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data                    27:35
 29 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors               30:48
 30 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                    33:08
 31 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                     34:26
 32 Joseph Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac              35:24
 33 Sebastian Henao (Col) Team Sky                         35:30
 34 Patrick Bevin (NZl) Cannondale-Drapac                  35:41
 35 Koen De Kort (Ned) Trek-Segafredo                      37:35
 36 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                  37:59
 37 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team               39:26
 38 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie                  40:58
 39 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                    41:10
 40 Larry Warbasse (USA) Aqua Blue Sport                   41:58
 41 Alberto Losada (Spa) Katusha-Alpecin                   42:08
 42 Arthur Vichot (Fra) FDJ                                43:22
 43 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates                 43:44
 44 Simone Petilli (Ita) UAE Team Emirates                 44:57
 45 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                      45:12
 46 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal                   46:28
 47 Anthony Roux (Fra) FDJ                                 46:33
 48 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe                      47:51
 49 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                48:41
 50 Simone Ponzi (Ita) CCC Sprandi Polkowice               49:00
 51 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida                 49:24
 52 Hugh Carthy (GBr) Cannondale-Drapac                    52:45
 53 Gianluca Brambilla (Ita) Quick-Step Floors             53:09
 54 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo                  53:38
 55 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                    54:18
 56 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport                   54:28
 57 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                      55:01
 58 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                  55:22
 59 Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot                       55:46
 60 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates                  56:21
 61 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb                      01:00:05
 62 Philip Deignan (Irl) Team Sky                       01:00:15
 63 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb                  01:01:20
 64 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                  01:02:16
 65 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb                    01:03:51
 66 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                 01:04:12
 67 Jan Bárta (Cze) Bora-Hansgrohe                      01:04:18
 68 Michael Albasini (Swi) Orica-Scott                  01:04:25
 69 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                     01:05:31
 70 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin              01:06:30
 71 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                    01:07:50
 72 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors               01:07:57
 73 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe               01:08:01
 74 Aaron Gate (NZl) Aqua Blue Sport                    01:09:41
 75 Martin Elmiger (Swi) BMC Racing Team                01:11:13
 76 Lachlan Morton (Aus) Dimension Data                 01:11:35
 77 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                    01:11:52
 78 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin           01:12:59
 79 Matteo Trentin (Ita) Quick-Step Floors              01:13:12
 80 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin             01:13:36
 81 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                      01:14:26
 82 Ben King (USA) Dimension Data                       01:14:39
 83 Lars Boom (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 84 Mathew Hayman (Aus) Orica-Scott                     01:14:49
 85 David De La Cruz (Spa) Quick-Step Floors            01:16:22
 86 Owain Doull (GBr) Team Sky                          01:17:20
 87 Rein Taaramäe (Est) Katusha-Alpecin                 01:18:33
 88 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo          01:20:05
 89 Jack Bauer (NZl) Quick-Step Floors                  01:20:22
 90 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                01:20:28
 91 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport                01:21:17
 92 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                    01:21:34
 93 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida              01:22:10
 94 Kevin Reza (Fra) FDJ                                01:22:48
 95 Javier Moreno (Spa) Bahrain-Merida                  01:23:07
 96 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors               01:23:44
 97 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team               01:23:56
 98 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team               01:24:35
 99 Sep Vanmarcke (Bel) Cannondale-Drapac               01:25:09
100 Sam Bewley (NZl) Orica-Scott                        01:26:26
101 Rob Power (Aus) Orica-Scott                         01:26:37
102 Jakub Kaczmarek (Pol) CCC Sprandi Polkowice         01:26:48
103 Pieter Weening (Ned) Roompot                        01:28:02
104 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal                     01:28:34
105 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                  01:29:50
106 Lars Petter Nordhaug (Nor) Aqua Blue Sport          01:30:00
107 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe
108 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie                01:30:43
109 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo                   01:31:36
110 Jesper Asselman (Ned) Roompot                       01:32:05
111 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                    01:33:25
112 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team                   01:33:35
113 Sondre Holst Enger (Nor) AG2R La Mondiale           01:33:46
114 Michal Kolár (Svk) Bora-Hansgrohe                   01:34:03
115 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin                  01:34:17
116 Jeroen Meijers (Ned) Roompot                        01:34:33
117 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb                       01:35:30
118 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Sunweb                   01:35:35
119 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ                          01:35:45
120 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice      01:36:16
121 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal                 01:36:26
122 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates                01:36:46
123 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates             01:38:42
124 Ryan Anderson (Can) Direct Energie                  01:39:56
125 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                   01:40:46
126 Leszek Pluciński (Pol) CCC Sprandi Polkowice        01:42:35
127 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                  01:43:12
128 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo             01:43:28
129 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice            01:43:30
130 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data                01:44:50
131 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale           01:45:27
132 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                 01:46:27
133 Lasse Norman Hansen (Den) Aqua Blue Sport           01:47:12
134 Danny Van Poppel (Ned) Team Sky                     01:47:46
135 Cédric Pineau (Fra) Fdj                             01:49:40
136 Taylor Phinney (USA) Cannondale-Drapac              01:49:44
137 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-Scott               01:51:13
138 Ryan Mullen (Irl) Cannondale-Drapac                 01:52:16
139 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team                01:52:33
140 Elmar Reinders (Ned) Roompot                        01:52:40
141 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                    01:54:03
142 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida                    01:54:12
143 Albert Timmer (Ned) Team Sunweb                     01:58:28
144 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                    01:58:42
145 Taco Van Der Hoorn (Ned) Roompot                    01:59:25
146 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky                      02:28:28

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

5 Comments

  1. tom

    16 czerwca 2017, 17:50 o 17:50

    Realizacja TVP, bezcenne. To już nawet nie jest zabawne.

    • MichalK

      17 czerwca 2017, 11:00 o 11:00

      Dramat... po co oni w ogóle wykupili te prawa...

  2. Grzegorz Pościelowski

    16 czerwca 2017, 15:56 o 15:56

    Wczoraj reanimacja dzisiaj masakracja.. Myślałem, że Spila najlepsze lata ma za sobą.. No cóz brawo....

  3. fan

    16 czerwca 2017, 19:28 o 19:28

    Podobno transmisja zaczęła się po przyjeździe Spilaka na metę. Przyjechali przed czasem ?

    • TomAsz

      16 czerwca 2017, 20:25 o 20:25

      Nie, weszli na antenę po 17:15.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: