Wyścigi

Trofeo Karlsberg 2017. 5. miejsce Filipa Maciejuka

Filip Maciejuk zajął świetne 5. miejsce w klasyfikacji generalnej zaliczanego do Pucharu Świata juniorów wyścigu Trofeo Karlsberg.

Całe rozgrywane w Niemczech zawody wygrał Julius Johansen (Dania) o 25 sekund przed Niklasem Marklem (Niemcy) oraz Daanem Hoolem (Holandia).

Pierwszy, czwartkowy etap, to popis sprinterów, na finiszu z peletonu najlepszy okazał się Nikita Bondarchuk. Rosjanin zdecydowanie pokonał drugiego Niklasa Markla oraz trzeciego Daana Hoole. Bardzo dobrze zaprezentował się Artur Lewandowski, finiszując na 5. pozycji.

Na etapie drugim peleton przechytrzyła ucieczka, z której najlepiej finiszował Duńczyk Johan Langballe. Za jego plecami na metę wpadli Maikel Zijlaard (Holandia) oraz reprezentujący Niemcy Niklas Markl, który tym samym przejął koszulkę lidera wyścigu. Najlepszy z Polaków, Filip Maciejuk, ukończył bezpiecznie w peletonie na 34. miejscu.

W sobotę na kolarzy czekały dwa etapy. Poranny, 79-kilometrowy – to ponownie popis reprezentantów Rosji. Tym razem wygrał Ivan Smirnov przed Juliusem Johanenem i Jakiem Stewartem (Wielka Brytania). Filip Maciejuk ukończył na 47. miejscu bez strat czasowych.

Etap popołudniowy – to jazda indywidualna na czas. Rywalizację zdominował czwarty zawodnik ubiegłorocznych mistrzostw świata w tej specjalności – Julius Johansen. Duńczyk drugiemu na mecie Andreasowi Leknessundowi dołożył 20 sekund. Świetne trzecie miejsce zajął Filip Maciejuk, trasę pokonując 28 sekund wolniej od Johansena. Zawodnik na co dzień reprezentujący KS Mostostal Puławy wskoczył również na 5. miejsce w generalce.

Ostatni – niedzielny etap to ponowne zwycięstwa zawodnik z ucieczki tym razem najlepszy okazał się Minne Varboom (Holandia), pokonując na ostatnich metrach Ivana Smirnova. Peleton przyprowadził trzeci Niklas Markl. Maciejuk finiszował na 25. miejscu i utrzymał 5. pozycję w klasyfikacji generalnej.

Wyniki 5. etapu Trofeo Karlsberg (2.Ncup) Reinheim – Reinheim (120 km):

1. Minne Verboom (Holandia)                           2:57:51

Trasa Giro d’Abruzzo | Arnaud Demare musi odpocząć

Demi Vollering pożegna się z SD Worx-Protime. Zwycięstwa Benoita Cosnefroya i Marianny Vos. Wiadomości i wyniki ze środy, 27 marca.

27 marca 2024, 20:51

Dwars door Vlaanderen 2024. Matteo Jorgenson z chaosu

Matteo Jorgenson po ataku na ostatnich kilometrach wygrał 78. edycję Dwars door Vlaanderen – A travers la Flandre.

27 marca 2024, 16:46

[Aktualizacja] Wout van Aert kontuzjowany

Wout van Aert złamał obojczyk i kilka żeber w kraksie na trasie Dwars Door Vlaanderen. Belg nie wystartuje w kolejnych…

27 marca 2024, 15:41

Anatomia zwycięstwa. Jak Mads Pedersen wygrał Gandawa-Wevelgem?

Mads Pedersen wie, że może wygrywać z najlepszymi, ale rozumie, że kluczem do pokonania Mathieu van der Poela czy Wouta…

27 marca 2024, 08:55