Puchar Polski MTB XCO 2017 #5: Zwycięstwa Malinkiewicz i Helty w Białej

Rita Malinkiewicz (Superior Zator) i Filip Helta (SGR Specilized) triumfowali w piątej odsłonie Pucharu Polski MTB w cross-country (C3).

Helta na bardzo błotnistej trasie w Białej pokonał o ponad minutę Macieja Jeziorskiego (Romet Racing Team) oraz Michała Topora (Superior Zator).

Zawodnik SGR Specialized od samego startu narzucił wysokie tempo, którego nie wytrzymali pozostali rywale. Na metę wjechał z przewagą 59 sekund nad Jeziorskim i 1:55 nad Toporem.

Wśród kobiet rywalizację zdominowały zawodniczki klubu Superior Zator – wygrała Rita Malinkiewicz, kilka sekund przed drugą Gabrielą Wojtyłą. Trzecia Magdalena Zielińska (UKS Sokół Kęty) dostała do mety ze stratą niecałych 7 minut.

W rywalizacji juniorów świetnie pojechał Wojciech Ceniuch (Piast Szczecin), pokonując o 48 sekund finiszujących na ostatnich metrach mistrza Polski Stanisława Nowaka (Superior Zator) oraz Jarosława Żura (KS Luboń Skomielna Biała).

W juniorkach po raz kolejny swoją wysoką formę potwierdziła Agnieszka Szpocińska. Zawodniczka Hurom Kellys Team wjechała na metę 9 minut przed drugą Mają Drelak (UKS Sport Bralin) i  trzecią Julitę Firę (KS Luboń Skomielna Biała).

Wyścig juniorów młodszych to wyraźne zwycięstwo Piotra Kryńskiego (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team). Młody zawodnik pokonał mistrza Polski w przełajach Arkadiusza Wacha o niecałe 3 minuty. Trzeci dojechał Konrad Gut (Kwisa Lubań).

Wśród juniorek młodszych najszybciej błotnistą trasę pokonała Matylda Szczecińska (WKK Warszawa), pokonując Ewę Miłek (Bieniasz Bike) oraz trzecią Gabrielę Hudykę (UKS Four Bike).

Puchar Polski w kolarstwie górskim cross-country 2017:

#1 Białystok: Puchar Polski MTB XCO 2017: Zwycięstwo Zamroźniaka i Podgórskiej

#2 Lublin: Puchar Polski MTB XCO 2017: Zamroźniak i Podgórska ponownie najlepsi

#3: Wałbrzych: Puchar Polski MTB XCO 2017: Włoszczowska i Wawak najszybsi w Wałbrzychu

#4: Jelenia Góra: Puchar Polski MTB XCO 2017: Włoszczowska i Wawak najlepszy w Parku Paulinum