Criterium du Dauphine 2017: etap 8. Wielki triumf Jakoba Fuglsanga

Jakob Fuglsang triumfuje na ostatnim etapie

Jakob Fuglsang wygrał na Plateau de Solaison ostatni akt zmagań 69. Criterium du Dauphine oraz zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej wyścigu.

32-letni Duńczyk z grupy Astana wyprzedził na mecie Daniela Martina (Quick-Step Floors) i Louisa Meintjesa (UAE Team Emirates).

Lider przed ostatnim etapem Richie Porte (BMC Racing) stracił 1:15 przegrywając wyścig z Fuglsangiem o 10 sekund.

Michał Kwiatkowski (Team Sky) po wykonaniu tytanicznej pracy dla Chrisa Froome'a ukończył etap na 107. miejscu, w klasyfikacji końcowej plasując się na 43. pozycji.

Krótki (115 km), dynamiczny etap, prowadził przez cztery górskie premie. W środkowej części trasy leżały Col des Saisies (30km; kat. 1; 15,1 km, 6,4%), Col des Aravis (56 km; kat. 2; 6,6 km, 7%) i Col de la Colombiere (80 km; kat. 1; 11,3 km, 6,1%), a po długim zjeździe i płaskim odcinku pozostała wspinaczka na Plateau de Solaison (kat. HC; 11,3 km, 9,2%).

Tak jak można było przypuszczać od samego startu wiele się działo. Na początku Col des Saisies utworzyła się 24-osobowa czołówka, z której na samotne prowadzenie wyjechał Tony Gallopin. Za plecami kolarza Lotto Soudal kotłowało się w najlepsze, do jednej z akcji próbował podłączyć się Alejandro Valverde (Movistar), następnie zaatakował Chris Froome. Lider wyścigu Richie Porte kontrolował sytuację, ale został już odizolowany od swoich pomagierów.

Gallopin górską premię minął z przewagą 50 sekund nad grupą lidera. Na zjeździe zaatakowali Michał Kwiatkowski i Simon Clarke (Cannondale-Drapac), a następnie odskoczył Froome. Porte z Valverde przeskoczyli do Brytyjczyka u podnóża Col des Aravis.

Na drugiej przełęczy Gallopin kontynuował swoją akcję, a goniącą grupę stanowili Kwiatkowski, Lopez (Sky), Kreuziger (Orica), Clarke (Cannondale), Barguil (Sunweb), Stake Laengen (UAE) i Simon Yates (Orica). Na chorobę niespokojnych nóg nadal cierpiał Froome, do pomocy któremu wycofany został Kwiatkowski.

Przed trzecią wspinaczką, Col de la Colombiere, został doścignięty Gollopin, czołówkę utworzyła 22-osobowa grupa, w komplecie z pierwszą dziesiątką wyścigu.

Valverde zaatakował na podjeździe, do Hiszpan przeskoczył Fabio Aru (Astana). Dwójkę próbowali gonić Kwiatkowski i Clarke, z grupy osamotnionego Porte, kontratakowali również następni kolarze, w tym Jakob Fugslang (Astana), Romain Bardet (Ag2r) i Daniel Martin (Quick-Step Floors).

Wymieniona trójka wyprzedziła Kwiatkowskiego, starając się zniwelować 40-sekundową stratę do Valverde i Aru. Polak ponownie znalazł się w grupie Porte-Froome, spóźnioną o 1:22. Kwiatkowski nie wytrzymał tempa narzucanego przez lidera, natomiast Froome zaatakował i odskoczył Australijczykowi.

Aru z Valverde przełęcz Colombiere zdobyli 30 sekund przed grupą Fugslanga, 1:00 przed Alberto Contadorem, 1:10 - Froome i 1:20 - Porte.

Froome na zjeździe błyskawicznie dołączył do grupy Contadora, a ta doścignęła grupę Fuglsanga. Osamotniony Porte, obok którego przemknął Kwiatkowski dołączając do Froome'a, znalazł się w poważnych tarapatach. Strata żółtej koszulki powoli wzrastała.

Kwiatkowski na płaskim dojeździe do finałowej wspinaczki napędzał grupę Froome'a i Fuglsanga. "Kwiato" wykonał tytaniczną pracę, u podnóża stromego Plateau de Solaison (11,3 km, 9,2%) stratę do prowadzącej dwójki zredukował do 8 sekund. Strata Porte wynosiła w tym punkcie 1:13.

10 kilometrów przed metą czołówkę stanowiła dziesiątka w składzie: Aru, Valverde, Froome, Bardet, Martin, Contador, Yates, Fuglsang, Valls, Clarke, Meintjes, Buchmann. Porte jechał spóźniony o 1:13 i zaczął redukować stratę do grupy prowadzonej przez Froome'a.

Osłabli Clarke, Yates i Valverde, grunt pod kołami odzyskał natomiast Porte, zbliżając się na 46 sekund. 7,5 km przed metą przyspieszył Martin, do którego dołączył Fuglsang.

Duńczyk wyszedł na samotne prowadzenie, rozpoczynając ostatnie 4 kilometry z przewagą 1:13 nad Porte. Australijczyk wyprzedził zmęczonego Froome'a, ale wymykało mu się zwycięstwo w "generalce", gdyż Fuglsang tracił w niej do kolarza BMC Racing tylko 1:15.

Losy triumfu w Criterium du Dauphine ważyły się do ostatniego metra. Różnica utrzymywała się na poziomie 1:12. Ostatkiem sił i Fuglsang i Porte wpadli na metę. Różnica? - 1:15. Kolarz grupy Astany zwycięzcą wyścigu.

Wyniki 8. etapu Criterium du Dauphine 2017 (2.WT), Albertville — Plateau de Solaison (115 km):

  1 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                 3:26:20
  2 Daniel Martin (Irl) Quick-Step Floors                  00:12
  3 Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates                 00:27
  4 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe                  00:44
  5 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                        01:01
  6 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                   01:02
  7 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                     01:15
  8 Christopher Froome (GBr) Team Sky                      01:36
  9 Rafael Valls (Spa) Lotto Soudal                        01:41
 10 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team        03:30
 11 Alberto Contador Velasco (Spa) Trek-Segafredo          04:10
 12 Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac                   04:28
 13 Simon Yates (GBr) Orica-Scott                          04:43
 14 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                        04:48
 15 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                            05:09
 16 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                   08:05
 17 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale               08:21
 18 Stef Clement (Ned) Team LottoNL-Jumbo                  08:22
 19 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis
 20 Andre Fernando Cardoso (Por) Trek-Segafredo
 21 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Trek-Segafredo
 22 Warren Barguil (Fra) Team Sunweb                       09:21
 23 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert              10:04
 24 Guillaume Martin (Fra) Wanty - Groupe Gobert
 25 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates           11:40
 26 Roman Kreuziger (Cze) Orica-Scott                      12:00
 27 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale                   13:17
 28 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data                      13:57
 29 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida
 30 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
 31 Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNL-Jumbo                14:47
 32 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                    15:13
 33 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                        15:35
 34 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky                          15:45
 35 Janez Brajkovic (Slo) Bahrain-Merida                   16:00
 36 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie                   16:51
 37 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                   16:57
 38 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
 39 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal                       17:47
 40 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team
 41 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                    17:54
 42 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin               18:00
 43 Daryl Impey (RSA) Orica-Scott                          18:05
 44 Julien El Far?s (Fra) Delko Marseille                  18:37
 45 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data                     19:04
 46 Delio Fernández Cruz (Spa) Delko Marseille             19:26
 47 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo                      20:29
 48 Petr Vakoc (Cze) Quick-Step Floors
 49 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                     20:45
 50 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors                   21:03
 51 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                      21:23
 52 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Drapac                21:37
 53 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-Scott           21:49
 54 Jens Keukeleire (Bel) Orica-Scott
 55 Damien Howson (Aus) Orica-Scott
 56 Jack Haig (Aus) Orica-Scott
 57 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates
 58 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 59 Dylan van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac
 60 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL-Jumbo                  22:07
 61 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb                     22:37
 62 Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team
 63 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert             23:32
 64 Christian Knees (Ger) Team Sky                         24:56
 65 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                 25:23
 66 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data                26:22
 67 Scott Thwaites (GBr) Dimension Data
 68 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 69 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNL-Jumbo
 70 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates
 71 Julien Vermote (Bel) Quick-Step Floors
 72 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis
 73 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates
 74 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Drapac
 75 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Trek-Segafredo
 76 Brendan Canty (Aus) Cannondale-Drapac
 77 Dion Smith (NZl) Wanty - Groupe Gobert
 78 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 79 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team
 80 Bert De Backer (Bel) Team Sunweb
 81 Nathan Brown (USA) Cannondale-Drapac
 82 Sven Erik Bystr?m (Nor) Katusha-Alpecin
 83 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
 84 Quentin Pacher (Fra) Delko Marseille
 85 Thierry Hupond (Fra) Delko Marseille
 86 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie
 87 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille
 88 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin
 89 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 90 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb
 91 Silvio Herklotz (Ger) Bora-Hansgrohe
 92 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb
 93 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNL-Jumbo
 94 Julien Simon (Fra) Cofidis
 95 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
 96 Anthony Turgis (Fra) Cofidis
 97 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille
 98 Yoann Offredo (Fra) Wanty - Groupe Gobert
 99 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
100 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin
101 Sergei Chernetckii (Rus) Astana Pro Team
102 Chris Hamilton (Aus) Team Sunweb
103 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida
104 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Movistar Team
105 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team
106 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
107 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky
108 Ian Boswell (USA) Team Sky
109 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team                 26:50
110 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie
111 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe               27:10
112 Arnaud Demare (Fra) FDJ
113 Jeremy Maison (Fra) FDJ
114 Mickaël Delage (Fra) FDJ
115 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ
116 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
117 Michael M?rk?v (Den) Katusha-Alpecin
118 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis                            27:13
119 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty - Groupe Gobe     27:25
120 Markel Irizar Aranburu (Spa) Trek-Segafredo
121 Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data
122 Olivier Le Gac (Fra) FDJ                               27:40
123 Federico Zurlo (Ita) UAE Team Emirates                 28:28
124 Amund Grondahl Jansen (Nor) Team LottoNL-Jumbo         30:06
125 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                   30:49
OTL Gijs Van Hoecke (Bel) Team LottoNL-Jumbo               32:57
OTL Davide Cimolai (Ita) FDJ
OTL Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale                   33:28
OTL Adrien Niyonshuti (Rwa) Dimension Data                 34:24
OTL Angel Madrazo Ruiz (Spa) Delko Marseille               34:59
OTL Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                 39:33

Klasyfikacja końcowa wyścigu:

  1 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                29:05:54
  2 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                     00:10
  3 Daniel Martin (Irl) Quick-Step Floors                  01:32
  4 Christopher Froome (GBr) Team Sky                      01:33
  5 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                        01:37
  6 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                   02:04
  7 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe                  02:32
  8 Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates                 03:12
  9 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team        04:08
 10 Rafael Valls (Spa) Lotto Soudal                        04:40
 11 Alberto Contador Velasco (Spa) Trek-Segafredo          05:20
 12 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                        08:03
 13 Simon Yates (GBr) Orica-Scott                          09:02
 14 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                            09:03
 15 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                   12:16
 16 Stef Clement (Ned) Team LottoNL-Jumbo                  12:45
 17 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis                    13:36
 18 Guillaume Martin (Fra) Wanty - Groupe Gobert           14:44
 19 Andre Fernando S Martins Cardoso (Por) Trek-Segafr     16:38
 20 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert              20:47
 21 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale               21:05
 22 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Drapac                24:15
 23 Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac                   25:19
 24 Janez Brajkovic (Slo) Bahrain-Merida                   26:04
 25 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
 26 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-Scott           26:09
 27 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky                          26:41
 28 Roman Kreuziger (Cze) Orica-Scott                      27:13
 29 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale                   27:45
 30 Warren Barguil (Fra) Team Sunweb                       28:53
 31 Jack Haig (Aus) Orica-Scott                            30:32
 32 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team                31:21
 33 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                      32:16
 34 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates           32:48
 35 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates                      33:13
 36 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Movistar Team            34:17
 37 Haimar Zubeldia Aguirre (Spa) Trek-Segafredo           34:35
 38 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal                       34:48
 39 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin               35:00
 40 Damien Howson (Aus) Orica-Scott                        36:51
 41 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data                     37:09
 42 Delio Fernández Cruz (Spa) Delko Marseille             37:11
 43 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                      37:20
 44 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                    37:50
 45 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                    42:01
 46 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data                      42:46
 47 Jens Keukeleire (Bel) Orica-Scott                      42:58
 48 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                  43:29
 49 Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNL-Jumbo                44:57
 50 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                     45:33
 51 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                        47:19
 52 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data              48:15
 53 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                     49:34
 54 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Trek-Segafredo          49:50
 55 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie                   50:01
 56 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Drapac                50:32
 57 Ian Boswell (USA) Team Sky                             53:47
 58 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert             54:32
 59 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                      54:46
 60 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb                     55:47
 61 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNL-Jumbo              56:12
 62 Nathan Brown (USA) Cannondale-Drapac                   56:23
 63 Silvio Herklotz (Ger) Bora-Hansgrohe                   56:27
 64 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                 56:32
 65 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates                   56:38
 66 Yoann Offredo (Fra) Wanty - Groupe Gobert              56:51
 67 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo                      57:13
 68 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida                        57:31
 69 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                      59:45
 70 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                    59:57
 71 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie                   01:01:01
 72 Daryl Impey (RSA) Orica-Scott                       01:01:14
 73 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team                 01:03:43
 74 Dylan van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac            01:03:49
 75 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe            01:04:12
 76 Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team      01:04:27
 77 Sergei Chernetckii (Rus) Astana Pro Team            01:04:33
 78 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team                     01:04:34
 79 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert       01:04:41
 80 Dion Smith (NZl) Wanty - Groupe Gobert              01:04:47
 81 Scott Thwaites (GBr) Dimension Data                 01:04:58
 82 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain-Merida                01:05:01
 83 Julien Simon (Fra) Cofidis                          01:05:13
 84 Christian Knees (Ger) Team Sky                      01:06:15
 85 Thierry Hupond (Fra) Delko Marseille                01:06:18
 86 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team              01:06:24
 87 Quentin Pacher (Fra) Delko Marseille                01:07:16
 88 Julien El Far?s (Fra) Delko Marseille               01:08:24
 89 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team          01:09:03
 90 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin                   01:09:28
 91 Jeremy Maison (Fra) FDJ                             01:10:11
 92 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team               01:10:25
 93 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNL-Jumbo           01:10:48
 94 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data             01:11:23
 95 Brendan Canty (Aus) Cannondale-Drapac               01:11:53
 96 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie                  01:12:48
 97 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty - Groupe Gobe  01:13:40
 98 Petr Vakoc (Cze) Quick-Step Floors                  01:14:39
 99 Markel Irizar Aranburu (Spa) Trek-Segafredo         01:15:01
100 Anthony Turgis (Fra) Cofidis                        01:16:33
101 Sven Erik Bystr?m (Nor) Katusha-Alpecin             01:16:57
102 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates                 01:17:09
103 Julien Vermote (Bel) Quick-Step Floors              01:17:40
104 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team          01:18:04
105 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors                01:20:47
106 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                01:20:48
107 Youcef Reguigui (Alg) Dimension Data                01:21:10
108 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb               01:22:30
109 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis                         01:22:38
110 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin                    01:25:20
111 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty - Groupe Gobert    01:25:33
112 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL-Jumbo               01:25:47
113 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille                01:29:05
114 Bert De Backer (Bel) Team Sunweb                    01:29:55
115 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis                        01:30:05
116 Michael M?rk?v (Den) Katusha-Alpecin                01:32:48
117 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille           01:34:12
118 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ                       01:34:23
119 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb                      01:35:20
120 Federico Zurlo (Ita) UAE Team Emirates              01:35:43
121 Olivier Le Gac (Fra) FDJ                            01:36:12
122 Mickaël Delage (Fra) FDJ                            01:39:48
123 Arnaud Demare (Fra) FDJ                             01:39:57
124 Amund Grondahl Jansen (Nor) Team LottoNL-Jumbo      01:41:31
125 Chris Hamilton (Aus) Team Sunweb                    01:44:01

Klasyfikacja punktowa

  1 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                   59 pkt
  2 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb                            47
  3 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                        36
  4 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                      34
  5 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates                         32
  6 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team           27
  7 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL-Jumbo                     25
  8 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe                     25
  9 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data                 24
 10 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                        22

Klasyfikacja górska

  1 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL-Jumbo                     44 pkt
  2 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                           29
  3 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates                         29
  4 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                      26
  5 Daniel Martin (Irl) Quick-Step Floors                     24
  6 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky                             21
  7 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team                   18
  8 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                        16
  9 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal                          15
 10 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team           14

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe               29:08:26
  2 Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates                 00:40
  3 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                        05:31
  4 Simon Yates (GBr) Orica-Scott                          06:30
  5 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                            06:31
  6 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                   09:44
  7 Guillaume Martin (Fra) Wanty - Groupe Gobert           12:12
  8 Jack Haig (Aus) Orica-Scott                            28:00
  9 Damien Howson (Aus) Orica-Scott                        34:19
 10 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                    35:18
 11 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data                      40:14
 12 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                  40:57
 13 Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNL-Jumbo                42:25
 14 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Drapac                48:00
 15 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                      52:14
 16 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb                     53:15
 17 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNL-Jumbo              53:40
 18 Silvio Herklotz (Ger) Bora-Hansgrohe                   53:55
 19 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo                      54:41
 20 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                    57:25
 21 Dylan van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac            01:01:17
 22 Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team      01:01:55
 23 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team                     01:02:02
 24 Dion Smith (NZl) Wanty - Groupe Gobert              01:02:15
 25 Quentin Pacher (Fra) Delko Marseille                01:04:44
 26 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team          01:06:31
 27 Jeremy Maison (Fra) FDJ                             01:07:39
 28 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team               01:07:53
 29 Brendan Canty (Aus) Cannondale-Drapac               01:09:21
 30 Petr Vakoc (Cze) Quick-Step Floors                  01:12:07
 31 Anthony Turgis (Fra) Cofidis                        01:14:01
 32 Sven Erik Bystrom (Nor) Katusha-Alpecin             01:14:25
 33 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin                    01:22:48
 34 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL-Jumbo               01:23:15
 35 Phil Bauhaus (Ger) Team Sunweb                      01:32:48
 36 Federico Zurlo (Ita) UAE Team Emirates              01:33:11
 37 Olivier Le Gac (Fra) FDJ                            01:33:40
 38 Amund Grondahl Jansen (Nor) Team LottoNL-Jumbo      01:38:59

Klasyfikacja drużynowa

  1 AG2R La Mondiale                                    87:44:22
  2 Lotto Soudal                                           07:27
  3 Astana Pro Team                                        08:36
  4 Trek-Segafredo                                         09:39
  5 Orica-Scott                                            19:11
  6 Movistar Team                                          21:49
  7 UAE Team Emirates                                      24:26
  8 BMC Racing Team                                        37:02
  9 Team Sky                                               37:33
 10 Wanty - Groupe Gobert                                  51:11
 11 Quick-Step Floors                                      58:29
 12 Team Sunweb                                            58:58
 13 Cannondale-Drapac Team                              01:00:17
 14 Team LottoNL-Jumbo                                  01:09:42
 15 Bahrain-Merida                                      01:25:27
 16 Team Dimension Data                                 01:32:15
 17 Bora-Hansgrohe                                      01:36:31
 18 Delko Marseille                                     01:38:44
 19 Cofidis                                             01:45:07
 20 Direct Energie                                      01:56:57
 21 Katusha-Alpecin                                     01:58:56
 22 FDJ                                                 03:19:10

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

7 Comments

  1. Jan Kubiak

    11 czerwca 2017, 13:15 o 13:15

    Jestem pod wrażeniem, jaką pracę wykonał Kwiato na tym wyścigu. Może za kilka lat jednak spróbuje na poważnie w.... 😉

  2. Władysław Dar

    11 czerwca 2017, 13:22 o 13:22

    Piękne to było, wyższa kadencja wygrała z potężną siłą.

  3. as

    11 czerwca 2017, 16:16 o 16:16

    Porte tradycyjnie- jedzie dobrze, wydaje się, że wreszcie coś wygra a przychodzi decydujący moment i przegrywa wszystko.

  4. Leszek Mączyński

    11 czerwca 2017, 18:29 o 18:29

    Oglądałem - podziwiam i czekam Tour de France

  5. edek

    12 czerwca 2017, 08:59 o 08:59

    A co to jest KADENCJA ???

    • TomAsz

      12 czerwca 2017, 09:01 o 09:01

      Zapytaj wujka Google.

  6. edek

    12 czerwca 2017, 12:21 o 12:21

    Trzeba się wysławiać po polskiemu, prosto i zrozumiale a nie kopiować bełkotliwą terminologię jakiegoś dziwaka z tvp. Panujcie nad bełkotem.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: