Nowy Specialized Tarmac Petera Sagana

Jako prawdopodobnie pierwsi na świecie prezentujemy galerię zdjęć nowego roweru Specialized Petera Sagana.

Obecnie panujący mistrz świata do pagórkowatych i górskich etapów Tour de Suisse ruszy na nowym modelu Specialized Tarmac. Zastępuje on obecną w peletonie od kilku lat poprzednią wersję, która poniosła zawodników drużyn sponsorowanych przez amerykańskiego giganta do wielu spektakularnych sukcesów. Nowy Tarmac nie tylko nie jest jeszcze dostępny w sprzedaży, ale nie miał nawet oficjalnej premiery. Po wypatrzeniu przez dziennikarzy, że kilku zawodników drużyn Bora-Hansgrohe i Quick-Step korzysta z nowego modelu, Specialized wydał lakoniczne oświadczenie, że podczas testowania modeli przedprodukcyjnych polega na opiniach zawodowców. Nowy model zostanie prawdopodobnie oficjalnie zaprezentowany dopiero przed Tour de France.

Specialized Tarmac Sagana był tak nowy, że podczas sesji zdjęciowej mechanicy drużyny przyklejali na ramę niektóre z naklejek. W porównaniu z poprzednikiem nowy model jest zdecydowanie bardziej aerodynamiczny. Podbierając pewne rozwiązania obecne już w szybkim modelu Venge nowy rower giganta z Kalifornii podąża za najnowszymi trendami projektowania maszyn dla zawodowców. Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy jest przeprojektowany tylni trójkąt. Obecnie jest on zdecydowanie bardziej kompaktowy i spotyka się z rurą podsiodłową o wiele niżej niż w poprzedniku. Sama rura również uległa zmianom i obecnie jej profil jest płaski i aerodynamiczny.

Mechanik drużyny, Goncaras Mindaugas, zapytany co jest ciekawego i specjalnego w tym nowym modelu powiedział mi:

To bardzo fajny rower, dobrze się z nim pracuje i nie ma żadnych skomplikowanych rzeczy, tak jak w Venge. Jest lżejszy, sztywniejszy i szybszy od poprzednika.

Rower Sagana wyposażony został w najnowszą grupę Shimano Dura-Ace z jednym wyjątkiem na korbę, która pochodzi z poprzedniej generacji. Powodem jest używany przez zawodników drużyny miernik mocy 4iiii, które nie zostały jeszcze dostatecznie przetestowane i skalibrowane przy współpracy z najnowszymi korbami. Reszta osprzętu tradycyjnie pochodzi o zależnych od Specialized firm takich jak Roval, dostarczający koła, czy Supacaz zapewniający wygodny chwyt na swoich owijkach. Kierownica to jeden z modeli amerykańskiego giganta, ale mostek to preferowany przez wielu sprinterów i pozbawiony jakichkolwiek oznakowań Zipp. Po kilku sezonach w rowerów w bardzo ekstrawaganckich malowaniach, w tym roku Sagan zdecydował się na zdecydowanie bardziej stonowany kolor. Jednak gdy pada na niego światło, rower nadal mieni się wieloma barwami.

Poprzednie rowery Petera Sagana możecie obejrzeć tutaj:
Zielona maszyna Petera Sagana - 2014
Rowery Petera Sagana - 2016

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

11 Comments

 1. Pauli Ciechanowska

  10 czerwca 2017, 20:25 o 20:25

 2. Jacek Dynamo

  10 czerwca 2017, 20:35 o 20:35

  nowy ale czy sprawdzony?

 3. Dawid Zysnarski

  11 czerwca 2017, 08:19 o 08:19

  Rama z czego?

  • Kuba Zimoch

   11 czerwca 2017, 11:33 o 11:33

   Z włókna węglowego.

 4. sylwester z.

  11 czerwca 2017, 12:04 o 12:04

  @petosagan Brzydki

 5. Pingback: Loverove 12.06.2017 | XOUTED - Blog Kolarski by Marek Tyniec

 6. Jacek Dynamo

  3 lipca 2017, 12:33 o 12:33

  ale że co, sam jeździ? bo wątpię by UCI pozwoliło na jakieś technologiczne fajerwerki 🙂

 7. Janusz Ludwin

  3 lipca 2017, 13:46 o 13:46

  Czy rower ten ,tez jezdzi na KOKSIE ELEKTRYCZNYM.?

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: